Математичні константи

  • лист. 25, 2015
  • 1338
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

     24 листопада 2015 року  у  рамках дня Знань пройшла  перша загальноліцейна учнівська конференція  з математики  «Математичні константи». Метапроведення конференції: популяризація  математики , розширення  світогляду, стимулювання в учнів допитливості, заохочення до читання додаткової літератури з математики.

     У роботі конференції брали  участь учні першого і другого курсів.

     Були заявлені такі константи:π- « лудольфове число», е– число Ейлера, f - ” золота пропорція ” , число Гугол , число 13.

     Доповідачам був наданий регламент – 5 хвилин ,за цей час вони мали  довести, що заявлена константа є найбільш  популярна, корисна , цікава, таємнича.  Виступ супроводжувався показом презентацій і постерами. Наприкінці доповіді кожне число одержало  статус : число π- «найбільш таємниче», бо у цифрах цього ірраціонального числа написано код Землі, число Ейлера е – найбільш корисне ,воно використовується для опису природних процесів,  f -” золота пропорція ” одержала статус  «божественна пропорція»,як у давні часи її  назвав Лука Пачолі , число


     Гугол –« найбільшого числа». Є і більші числа,але тільки на честь нього (а точніше на честь модифікованої назви Гугол) була названа найпопулярніша на сьогоднішній день пошукова платформа в світі: Google. А число 13- «найбільш парадоксальне», з цим числом пов’язано багато забобонів, страхів,марновірства, а у деяких народах це число священне  , сприятливе.

     У роботі конференції брали  участь незалежні експерти, які мали право припинити доповідь, якщо докази перевищували  регламент.Команда опонентів, мала право задавати питання і вносити поправки, роботу конференції висвітлював представник преси, також працював рекламний агент, який проводить рекламну акцію «Математика-це мова науки».

     Значення математики зараз безперервно зростає. У математиці народжуються нові ідеї та методи. Все це розширює сферу її застосування. Зараз вже не можна назвати таку сферу діяльності людей, де математика не відігравала б важливої ролі. Вона стала незамінним знаряддям у всіх науках про природу, в техніці, в суспільствознавстві. Навіть юристи та історики беруть на своє озброєння математичні методи. Сподіваюсь, що учням нашого ліцею математика  також стане у пригоді.

                                                                         Викладач математики

Корх Г.Г. 

Вгору