• 526

 Участь у першій науково-практичній конференції учнів професійно-

технічних навчальних закладів Запорізької області

«УКРАЇНА ОЧИМА МОЛОДІ»

Ви знайте правило просте -

Країна наша вмить зросте,

Як молодь втілить у життя

свої маленькі відкриття.

     31 травня 2017 року на базі ДНЗ «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник» відбулася перша науково-практична конференція учнів професійно-технічних навчальних закладів області «Україна очима молоді». Серед почесних гостей конференції були представники науково-методичного центру профтехосвіти та Департаменту освіти і науки Запорізької області. Конференція проводилася з метою виявлення та залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, реалізації набутих ними здібностей, стимулювання потреби у творчому оволодінні знаннями, активізації навчально-пізнавальної діяльності. Ця зустріч об’єднала юних дослідників у галузі гуманітарних наук та їх наукових керівників-педагогів з різних міст і районів Запорізької області. Тематика доповідей на науковому форумі була різноманітною та охопила цікаві питання сьогодення.

20170531 121638

     Юним науковцем від ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» виступила учениця 210 групи Редько Ірина, яка продемонструвала свої дослідження на актуальну тему для нашого міста - «Мелітополь – інтеркультурна столиця України» Ірина довела, що її рідне місто Мелітополь багато в чому схоже на інші українські міста і в той же час є унікальним, бо більше 230 років у гармонії і злагоді живуть у ньому різні етноси й національності, співіснують і розвиваються православна, греко- та римо-католицька, мусульманська, караїмська, іудаїстська, протестантська, буддистська, крішнаїтська конфесії, які дають гарний приклад добросусідських відносин, взаємоповаги, виконують роль регіонального центру, створюють ту неповторну ауру, що притаманна перехрестю різних культур і народів. У місті зареєстровано 31 громадську національно-культурну організацію, з яких 22 об’єднано в Спілку громадських організацій «Рада національних товариств».

     Спираючись на історичний досвід, активісти Мелітополя приймають новітні виклики і докладають усіх зусиль до збереження української державності, вважають доречним і необхідним продовжувати інтеркультурний розвиток міста на якісно новому щаблі, впроваджуючи «План міжкультурної інтеграції міста Мелітополь на 2015–2020 рр.».

456

     Ірина розповіла про власну активну участь у Всеукраїнських та міських заходах інтеркультурного спрямування, про традиції участі у щорічному Всеукраїнському форумі «Мелітополь інтеркультурний: джерела та горизонти діалогу», учасником якого є педагогічний колектив та учні нашого училища.

645

     Головні гасла Форуму: «Ми різні – і в цьому наше багатство!», «Ми разом – і в цьому наша сила!».

     Мелітополь - батьківщина багатьох талановитих, самовідданих, працелюбних людей, які вписали яскраві сторінки в його біографію. Наше місто таке, яким ми його створили. Наполеглива праця, злагода і взаєморозуміння різних за національністю, але єдиних за духом його мешканців, з кожним роком перетворюють наше місто в сильне, благополучне, процвітаюче. Мелітополь має колосальний економічний і культурний потенціал. Ми впевнено працюємо на перспективу, зберігаючи досягнуте і накреслюючи нові плани, втілення яких нам по плечу.

 20170531 093724

Кардашова Н.Г.- науковий керівник і Редько Ірина - учасниця конференції

Викладач

Н.Г.Кардашова

Вгору