• 475

"НАВЧАННЯ - ШЛЯХ ДО УСПІХУ"

    13-14 червня 2017 р. у Запорізькому національному технічному університеті відбувся тренінг «Як навчати дорослих: шлях до успіху» у рамках проекту «Освітня програма підготовки професіоналів у галузі освіти дорослих включно з питаннями громадянської освіти», ініційованого DVV International в Україні, ІСАР «Єднання», ГС «Українська асоціація освіти дорослих».

IMG 9162

    Учасниками тренінгу стали представники академічної спільноти, бізнес-тренери і співробітники установ та організацій, що займаються освітою дорослих, в тому числі представники системи професійно-технічної освіти. Від ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» участь у заході взяли куратор учнівського самоврядування училища Наталя Іванова та викладач інформаційних технологій Тетяна Однорог.

IMG 9018

    Тренінг розроблено і проведено Оленою Аніщенко, доктором педагогічних наук, професором, завідувачем відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук (ІПООД НАПН) України, Оленою Волярською, доктором педагогічних наук, доцентом, головним науковим співробітником відділу андрагогіки ІПООД НАПН України.

19059175 1858426797812732 2354415655588290405 n

    Роботу учасників тренінгу було спрямовано на формування знань щодо принципів, закономірностей, особливостей навчання дорослих, методів і прийомів навчання дорослої аудиторії; розвиток умінь і навичок ефективної міжособистісної взаємодії на засадах партнерства; розширення досвіду використання комунікативних умінь і навичок у навчанні дорослих; організацію рефлексивної діяльності тренера й учасників; набуття навичок використання теорій і практичних інструментів у навчальній діяльності дорослих; розширення мережі професійних контактів учасників заходу.

IMG 9200

IMG 9101

    На тренінгу  обговорювалися питання освіти впродовж життя та освіти дорослих як її складової, особливості андрагогічної моделі навчання. Було акцентовано увагу учасників на важливості фактору мотивації навчальної діяльності дорослих, а також питаннях, пов’язаних із освітніми потребами і цільовими групами в освіті дорослих. Поєднання теорії і практики дозволило розкрити сутність ризиків і переваг групової взаємодії в освіті дорослих. Значну увагу було приділено аналізу зарубіжного досвіду щодо стандартів викладача дорослих - андрагога та можливостей використання його раціональних ідей з метою підготовки в Україні педагогічного персоналу для роботи з дорослими, що потребує визначення переліку та закріплення в нормативно-правових актах функціональних обов’язків фахівців, зайнятих у сфері освіти дорослих.

19146143 1858427051146040 2809158112791278180 n

IMG 9245

    Фахівці-практики, незалежно від базової освіти і специфіки професійної діяльності, отримали практично орієнтовані поради, рекомендації, описи конкретних кроків, методів і прийомів роботи, використання яких сприятиме гуманізації та ефективності навчально-виховної взаємодії у неформальній освіті різних категорій дорослих.

IMG 9482

Заступник директора з ВР

Кудар І.В.

Вгору