• 627

 

Ні, ти не знаєш добре України ,

Якщо на Запоріжжі не бував…,

або корисні зимові канікули учнів

ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище»

 

     Вже стало доброю традицією для учнів Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище», а саме вихованців гуртків «Пішохідний туризм» (керівники Трет’як М.В., Дубовік С.П.), «Етнографічне краєзнавство» (керівник Кардашова Н.Г.) та «Географічне краєзнавство» (керівник Вороніна В.В.) на зимових канікулах подорожувати  краєвидами нашої прекрасної країни. В період з 2 по 4 січня 2018 року учні поїхали на екскурсію до Запоріжжя.

     Як кожна родина і кожна людина мають свою історію, так і кожне місто, край має своє минуле і сучасне буття. Нам пощастило народитися на чудовій землі, землі, овіяній славними подіями, справами людей багатьох поколінь.

     По прибуттю до міста Козаків ми одразу відправилися у цікаву подорож  видатними місцями, в першу чергу, відвідали казкове новорічне містечко , яке облаштоване у сквері біля облдержадміністрації. Ми побачили святкову ілюмінацію і поринули у захоплюючу зимову казку.

     Одне із першоджерельних завдань подорожі до Запоріжжя –  ознайомлення з островом Хортиця, саме тому цілий день було присвячено вивченню незрівняної перлини природи.

IMG 5840

     Національний заповідник Хортиця - це не просто найбільший острів на Дніпрі, але і унікальний природний та історичний комплекс. Унікальність цього місця широко визнана, в 2007 році Хортиця була названа одним із «Семи див України».

     Природа острова нас вразила своєю красою. На порівняно невеликій його площі (довжина Хортиці становить 12 км, а ширина - в середньому 2,5 км) є свої степи, луки, дубові та хвойні ліси. До речі, острів ми повністю обійшли пішки. З’ясували, що завдяки особливим мікрокліматичним умовам, які виникли через велику кількість сонця, прісної води і сухого повітря, флора острова істотно відрізняється від материкової. Але найбільш цікава Хортиця саме з історичної точки зору, адже її історія овіяна легендами далекого минулого. Ця територія споконвіку була відома людині.

     Ми відвідали найпопулярніший серед туристів історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», що відтворює образ козацької столиці й атмосферу часів козацтва. Тут зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорізьких козаків.

     Екскурсовод розповів, що Січ на Хортиці побудована за образом справжньої Січі, тут присутні всі елементи Січей, які існували. Навколо комплексу розташовані захисні фортифікаційні укріплення: високий вал, глибокий рів і огорожа у вигляді дерев’яного частоколу.

     Мандрівка у «Запорізьку Січ» дозволила нам доторкнутися до славного минулого України і залишила незабутні враження завдяки унікальній атмосфері та історичному духу козацтва.

     Незабутні враження ми отримали в третій день нашої мандрівки – відвідали музей історії зброї «Діана». Він був створений у 2004 р. На пострадянському просторі це одна з найбільших приватних колекцій зброї, що була зібрана на п’яти континентах і представлена публіці. Основною темою експозиції є історія виникнення і розвитку зброї. Хронологічні межі експонатів, представлених в музеї, охоплюють величезний проміжок часу — від середнього палеоліту (40 – 15 тис. років тому) до другої половини ХХ ст. Більш ніж 4 тис. одиниць вогнепальної та холодної зброї, зібраної в музеї, відображають майже всі етапи становлення людських цивілізацій.

     Тематично експозиція розділена на такі розділи: зброя кам’яно-мідної доби, зброя доби бронзи, зброя ранньої залізної доби, зброя часів Великого переселення народів, зброя кочовиків, зброя Київської Русі, зброя українського козацтва, зброя Росії та СРСР, вогнепальна зброя народів світу, мисливські ножі та кортики, зброя Західної та Центральної Європи, зброя Кавказу, зброя народів Сходу і так далі.

     Наша подорож до козацької столиці дозволила дізнатися багато цікавого про наше минуле і побачити в яскравих фарбах три цікавих зимових дня сучасного Запоріжжя.

IMG 0325

IMG 0327

IMG 0350

IMG 5827

IMG 0357

IMG 0366

IMG 0369

IMG 0370

IMG 0380

IMG 5824

IMG 5836

IMG 5853

IMG 5816

     Гарно відпочивши, сповнені сил і нових вражень повернулися учні додому, щоб знову оволодівати навичками майбутньої професії.

             

      Поділилася враженнями керівник гуртка

 «Етнографічне краєзнавство»

Кардашова Н.Г.

Вгору