• 468

Мова – це цілюще народне джерело,

і хто не припаде до нього вустами,

той сам всихає від спраги

 В.Сухомлинський

 

     21-го лютого у всьому світі відзначають Міжнародний день рідної мови.  Кожен народ має свою неповторну скарбницю – рідну мову. А мова – це глибина тисячоліть, неповторна історія розвитку людства, що прийшло на цю землю творити добро.

     В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року.Українська мова дивує й захоплює, вона ясна та повноголоса. Та щоб володіти нею вільно, слід докладати зусиль, підвищуючи рівень власної культури.

      В ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» бібліотекарі Шепель Людмила Віталіївна  та Тихонович Галина Володимирівна провели виховну годину «Материнська рідна мова». Учні групи 101, майбутні автослюсарі, та учні 207 групи перукарі   прослухали інформацію про Міжнародний день рідної мови, дізналися про цікаві факти існування, розвитку мов світу.  Учні  відповідали на поставленні запитання, вносили свої пропозиції щодо збереження рідної мови, впевнились, що треба пишатись та плекати кожне слово рідної мови, передане нам у спадок від наших предків. Треба вивчати, розвивати, берегти свою мову, бо без неї народ перестає бути самостійним, незалежним і багатим.

     Бібліотекар Нейчева Анжеліка Опанасівна запросила до бібліотеки любителів рідного слова професій торгово-кулінарного напрямку професійної підготовки, запропонувала оцінити барви слова, спробувати себе у лінгвістичних іграх, долучитися до царини лексикології і фразеології.

     … З перших хвилин нашого  життя у безкрайньому океані звуків неповторно звучить мелодія рідного слова. І кожне слово – немовби виплекана народом-дивотворцем квітка з неповторним ароматом, з неповторними барвами. Нехай же ніколи вона не зів’яне, хай радує світ своєю красою!

Ти постаєш в ясній обнові,
Як пісня, линеш, рідне слово.
Ти наше диво калинове,
кохана материнська мово!
                                                              (Д. Білоус)

 


  1

3

DSC 0048

DSC 0053(1)

DSC 0058

P2220520

Статтю підготували бібліотекарі

Шепель Л.В., Тихонович Г.В.

Вгору