• 852

 

     У людини є два види життя. Перша - реальна, повсякденне життя. Це його навчання, робота, виконання обов'язків взаєморозуміння з іншими людьми. Друга прихована, духовне життя. Це його думки, почуття, ідеали, внутрішній світ. Тому метою тренінгу було створення психологічного клімату між педагогами, які перебувають в безпосередньому контакті один з одним, підвищити настрій на удачу, щастя, добро і успіх. Адже психологічний клімат в колективі - це мікроклімат, зона дії якого значно локальнее морального і соціального.

     В ході тренінгу учасники перетворилися в чарівників, які можуть все. Звичайний моток ниток, здійснюючи шлях від однієї людини до іншої, став мотком Ниток Щастя. За допомогою цих ниток педагоги виткали Полотно Щастя в якому відображені всі відповіді, міркування і думки про щастя.

IMG 2650

IMG 2651

IMG 2652

IMG 2653

IMG 2655

IMG 2658

IMG 2659

IMG 2660

IMG 2661

IMG 2662

IMG 2663

     Були програні ігри «Відвідування зоопарку» і «Загальна дихання» на підвищення комунікативних навичок, зняття емоційної та м'язової напруги, вироблення єдиної стратегії взаємодії, сприйняття і розуміння іншої людини. Педагоги захоплено брали участь у тренінгу. У відносинах переважали схвалення і підтримка. Цьому сприяло особисті якості учасників (відкритість, комунікативність і звичайно ж почуття гумору). Ігри допомогли зняти психологічну і м'язову напругу, сформувати довірче ставлення до всіх учасників тренінгу. Була проведена Мандала-терапія. Під спокійну музику учасники розфарбовуючи Мандалу не турбувалися про те, що хочуть зобразити і чи достатньо у них художніх здібностей. Робота одночасно захопила і заспокоїла. Повсякденні турботи і тривожності відійшли на задній план. Може бути, хтось відповів на важкі для себе питання. На завершення тренінгу учасникам було розкрито секрет, як зробити своє життя щасливим (зачитана притча «Секрет щастя»).

IMG 2669

IMG 2671

IMG 2674

IMG 2677

IMG 2680

IMG 2681

IMG 2682

IMG 2686

IMG 2689

     Провівши аналіз тренінгу, було відзначено, що відносини в педколективі будуються на принципах співпраці, взаємної допомоги, доброзичливості. В цілому результат тренінгу був відзначений як позитивний. Педагоги висловилися про необхідність проведення подібних тренінгів, їх користь для вибудовування взаємин з усіма членами педколективу. Дані тренінги будуть сприяти збереженню стабільно-позитивних відносин між членами педколективу.

 IMG 2688

 Практичний психолог

Волович Е.В.

Вгору