• 178

ХІV Форум лідерів учнівського самоврядування

     Активізація залучення учнів до роботи учнівського самоврядування – один з пріоритетів у роботі педагогічного колективу ДНЗ «Мелітопольське ВПУ». Останні три роки активісти Ради учнівського самоврядування училища представляють наш заклад освіти в Раді лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області.

     Весь 2020 рік був дуже складним не лише з огляду запровадження віддалених форм здобуття освіти, а також карантинні обмеження дуже позначились і на роботі учнівського самоврядування. Але молодь, звісно, на то й молодь, що завжди шукає нові способи як по-новому підійти до вирішення складних ситуацій. І робота учнівського самоврядування області також знайшла вихід – завдяки активній організаційній підтримці методиста Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Дар’ї Линник було запроваджено систематичні онлайн-заходи – щомісячні конференції у відео-форматі, активне спілкування за допомогою сучасних месенжерів та різних онлайн-інструментів. Робота таким чином була налагоджена ще на початку весни, тож проведення щорічного Форуму лідерів учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти у Запорізькій області 18 листопада 2020 року на платформі ZOOM не стала ні для кого з представників Ради перешкодою до яскравої презентації роботи за минулий рік.

     ХІV Форум було присвячено темі «Сучасні підходи до формування лідерських якостей в учнівської молоді», він вперше пройшов у режимі онлайн. На початку роботи Форуму представники Ради презентували всім учасникам форуму роботу учнівського самоврядування області за 5 напрямами: «Профорієнтаційна робота», «Культурно-масова робота», «Соціальна робота», «Гуртожитки», «Самореалізація». Учасників форуму цього року було багато, бо саме через проведення форуму в онлайн форматі до участі у ньому мали змогу підключитися більше ніж 1-2 представники з кожного закладу освіти.

12

     Представник Ради учнівського самоврядування нашого училища Катерина Волкова презентувала роботу за напрямом «Самореалізація», її доповідь була цікава та змістовна. Для Каті це був перший досвід такого масштабного виступу і вона з цією задачею впоралася на відмінно.

     Наступною частиною заходу, вже традиційно, стало оновлення складу Ради та вибір президента учнівського самоврядування закладів професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області. Онлайн-формат трохи сповільнив вибір, оскільки складн було учням вирішити таке складне питання без можливості поспілкуватися віч-на-віч. Новообраним президентом учнівського самоврядування стала Ніяра Мінаметова, учениця Запорізького вищого професійного училища моди і стилю.

3

     Нашу Катерину також було обрано до нового складу Ради. Впевнена, що далі буде багато роботи, цікавої, корисної, такої, про що ми з радістю розповімо в наступних наших новинах!

 45

Куратор учнівського самоврядування,

Керівник гуртка, Наталя Іванова

Вгору