• 64

МАТЕМАТИКА +

«Математику необхідно вчити в школі ще з тією метою, щоб пізнання, тут придбані, були достатніми для звичайних потреб у житті» (Л. Карно).

      2020-2021 навчальний рік  оголошено  Роком математичної освіти в Україні.

      Основна мета Державного заходу - допомогти привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності. Та починати треба зі школи: популяризувати необхідність оволодіння математичними навичками , бачити математику у повсякденні.

      Дуже часто доводиться чути від дітей, а іноді і від їх батьків, що ця наука дуже важка, що рахувати гроші вони і так вміють, що головне оволодіти робітничою професією. В нашому закладі діти навчаються дуже важливим професіям .Не можна обійтися  у повсякденні без автослюсаря - машини треба ремонтувати, якщо не буде швачок- ніхто не пошиє модної сукні, без перукаря зачіски будуть неохайні, некваліфікований верстатник може виготовити браковану деталь і механізм вийде з ладу, якщо повар поганий, то ти голодний і настрій зіпсований.

      А до чого тут математика? Для оволодіння цими професіями потрібні міцні знання з хімії, фізики , біології, географії, інформатики .  Ці предмети і  об'єднує математика.

      Викладачі методичної комісії природничо –математичного підготовки приєдналися до Державного заходу  - 2020-2021 навчальний рік   це Рік математичної освіти в Україні і провели тиждень  «Математика +» (8.02-12.02.2021).Кожний день тижня мав свою назву:

      «Математика і перукарська справа», «Неймовірна математика», «Математика і Ко(біологія і швацька  справа)», «Математика і хімія», «МІФ»(математика, інформатика, фізика). Карантин відкоригував  цей захід-один день, одна група  з певної професії.

      Перукарі підраховували вартість стрижки і моделювали геометричні зачіски , швачки конструювали лекала  і виводили плями, автослюсарі розраховували швидкість і кодували послання нащадкам. Кожний день тижня  доводив, що математика  не тільки об'єднує предмети, професії, але й підвищує інтерес до вивчання складної, цікавої науки, яка вчить логічно мислити, робити правильні висновки і «розум до ладу приводить», як казав великий Михайло  Ломоносов.

20210219 1

Викладач математики Галина КОРХ.

Вгору