• 254

Соціальне шкільне підприємство в училищі – нова захоплива історія

     Створення соціальних шкільних підприємств – сучасний тренд, інноваційний інструмент залучення учнів не лише до розвитку підприємницьких навичок, а також і спосіб зацікавити практичним застосуванням набутих теоретичних знань безпосередньо на базі свого закладу освіти.

     У такого проєкту багато незаперечних переваг і в нашому училищі ми давно шукали можливостей для початку створення такого соціального підприємства. Тож перемога у першому етапі україно-німецького проєкту Social Student Companies to Activate the Youth, в рамках якого розбудовується екосистема соціальних шкільних підприємств стала для нас саме тим знаком долі.

     На жаль, до другого етапу саме цього проєкту наша команда не потрапила, проте це не спинить вже наявні паростки на шляху до розквіту.

     Паралельно з участю в цьому проєкті команда активістів нашого училища на чолі з куратором учнівського самоврядування Наталею Івановою у співпраці з волонтерами громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» (нашого надійного партнера) взяли участь в Грантовій програмі «Світ Громад» в моїй громаді: березневий спринт». Умовами програми було передбачено навчання учасників команди активістів на курсі «Майстра гри І рівня» в спільноті симуляційної гри «Світ Громад» та отримання для подальшої роботи коробки гри в свій заклад.

     Так в нашому училищі з’явилась можливість систематично використовувати в позакласній роботі такий інноваційний освітній інструмент, яким є гра-тренінг «Світ Громад». Окрім навчання основам громадянської освіти та певним принципам функціонування громад в нашій державі, ця гра допомагає «прокачати» велику кількість «м’яких навичок» як дорослих, так і молоді. І саме виявлення та розвиток підприємницьких навичок стало метою фінального проєкту програми.

     Перша гра в рамках цього проєкту проведена 31 травня для учнів 104 групи для з’ясування потенціалу подальшої участі учнів в майбутньому соціальному шкільному підприємстві на базі училища. Учні протягом двох з половиною годин намагалися виконати умови гри та створити «Громаду щасливих людей» і їм це вдалося, навіть раніше відведеного грою часу!

     Але це було не легко. Виконання всіх вимог правил гри давалося досить важко, оскільки хлопці не мали достатніх знань на початку гри-тренінгу. Але ця гра розроблена таким чином, що в процесі ігрових раундів учні засвоюють принцип оподаткування, відкриття та розвитку власного бізнесу, з’ясовують різницю між місцевим та державним бюджетом, дотацією та заробітною платою, податками та витратами...

     Час гри промайнув швидко і в кінці була можливість обмінятися враженнями. Хлопці відзначили корисність такого заняття для подальшого розвитку, а педагог відзначила додатковий ефект від участі у грі в розвитку комунікативних навичок та навичок командної роботи, активного слухання та взаємонавчання, виявлення лідерських якостей учнів. Далі проведення таких ігор-тренінгів планується для інших груп училища.

     Кінцевою метою серії ігр є формування потенційного списку учнів, яких вже наступного навчального року буде залучено до створення реального Student companie.

20210531 120210531 220210531 320210531 420210531 520210531 6

Вгору