• 400

 Свято української Писанки

     Навесні, коли все оживає, зеленіє оновлена земля, приходять до нас Великодні свята! Ми христосуємося, зичимо один одному щастя, здоров’я і обмінюємося великодніми яйцями, ставимо на святковий стіл - аби в родині були спокій і добро, аби в кожній світлиці панувала злагода! Їх даруємо коханим, друзям на знак уваги й приязні. Звичай розфарбовувати яйця прийшов до нас з сивої давнини.

     Третього квітня в ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» пройшов майстер клас з писанкарства. Про мистецтво писанкарства нам розповідала і навчала керівник фольклорно-етнографічного гуртка Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді Мелітопольської міської ради Човпило Оксана Віталіївна.

     Великодні яйця – це звичайні пташині яйця, які розписують мініатюрними орнаментами за допомогою воску спеціального інструменту (писачка) і барвників. Відповідно до техніки розфарбування такі яйця мають різну назву. Так, писанка походить від слова «писати». Крашанка – яйце одного кольору. Дряпанка – видряпується гострим предметом малюнок на крашанці. Крапанка – накрапуються воском крапочки. Мальованка – яйце, розмальоване пензлем.

     Розфарбовані яйця є вісником добра, надії й радості, що реалізується в кольорах, лініях, візерунках, ритмах орнаменту, але крім культового значення, вони є також одним з найдавніших різновидів народної творчості.

     Треба мати велике терпіння, велику любов, глибокий розум, треба шанувати звичаї, аби творити писанку. Кожен колір, кожна лінія в них вселяє конкретні почуття й думки. Кожна фарба в писанці має своє життя, свою символіку, своє окреслення радості.

Вітаємо всіх зі святом Великодня!
IMG 5013   IMG 5014
IMG 5027  IMG 5030
 
DSC 0110 DSC 0104 DSC 0112
DSC 0106  
   DSC 0111   DSC 0108
IMG 5035
                                                          
        Зав.бібліотекою
Нейчева А.А.
Вгору