• 347

Народження солодкої казки

     Чи вірите ви в казку? Чи можна творити дива своїми руками? А ось учні ДНЗ “Мелітопольське ВПУ” повірили і спробували.

     11 квітня 2018 року відбулася казкова екскурсія групи ТУ – 14 ( професія “Кухар. Кондитер”) до майстерні «Веселі карамелі» Запорізької кондитерської фабрики. Повели своїх учнів у казкові мандри  викладачі  Назаренко І.П., Пашук Г.В., Головльова Ю.І. і майстри виробничого навчання Толстікова І.А. та Шитікова Г.Г.

     Підійшовши до магазину-майстерні «Веселі карамелі», учасники екскурсії побачили цілу театральну виставу вже у вітрині. В приміщенні майстерні  усіх привітно зустріли, а згодом почалося магічне перетворення цукрової маси в карамельки з візерунками. Дуже вразило екскурсантів те, що майстри все роблять на натуральних барвниках. Цікавим виявилося те, що білого барвника в природі не існує, і дивина: на  власні очі жовта цукрова маса, завдяки збагаченню її киснем, перетворюється на білосніжну. Майстри вправно розтягували, розкачували, ліпили, скручували і переплітали різнокольорові смужки. Ця дія зачаровувала! Екскурсанти ні на хвилину не відводили погляд від магічного процесу. Минув деякий час, і на робочій поверхні почали з’являтися карамельки, що нагадували сонечко. Кожному запропонували скуштувати це маленьке диво.  Господарі майстерні запропонували кожному  стати творцем і чарівником -  перетворити цукрову масу на маленькі шедеври. Кожен проявив свою фантазію, і згодом на паличках з’явилися різнокольорові качки, квіти, серця, райдужні кільця, равлики та інше. Усім було дуже приємно зробити ласощі своїми руками, бо це теж складова професії і, можливо, в майбутньому хтось із учнів буде в «майстерні карамелі» зустрічати відвідувачів і демонструвати свою вправність і майстерність.

     Усі учасники цікавої екскурсії до майстерні «Веселі карамелі» Запорізької кондитерської фабрики зрозуміли: творчість і майстерність здатні творити дива.

DSC 0747   IMG 20180411 104106
IMG 20180411 110133   IMG 20180411 112419
IMG 20180411 102941 BURST005
 
Викладач спецдисциплін
Назаренко І.П.
Вгору