• 297
 

Світ пам’ятає - пам’ятаймо і ми

      Щорічно, 11 квітня, світ відзначає Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме в цей день в 1945 році в’язні Бухенвальда підняли повстання проти нацистів та вибороли свою свободу й отримали шанс на життя. 
      Здійснивши повстання, в’язні Бухенвальда врятувалися від знищення, так як гітлерівська влада напередодні віддала наказ про фізичне винищення усіх ув’язнених. 
Крім Бухенвальда і Дора існували й інші концтабори: Освенцім, Майданек, Маутхаузен, Штутгоф, Заксенхаузен, Треблінка. З 18 млн громадян країн Європи, що пройшли через табори різного призначення, в тому числі і концентраційні табори, було знищено понад 11 млн чоловік. Система концтаборів у Німеччині була ліквідована разом з розгромом гітлеризму, засуджена вироком Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі. 
      До міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів у  ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»  була проведена лінійка «Якщо на землі є пекло».  Працівниками бібліотеки була оформлена іллюстраційно-інформаційна виставка «Опалені душі та серця». Учні 201групи з професії «Слюсар з ремонту автомобілів. Рихтувальник кузовів» взяли участь у годині спілкування «Пам’яті закатованих у нацистських таборах». 
      Сувора правда війни залишиться з нами як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, важкої ратної праці і вічної скорботи за тими, хто віддав в ім’я перемоги  найдорожче – життя.

SAM 2948   SAM 2949

Бібліотекар Шепель Л.В.

Вгору