• 390
«Стежками рідного краю, стежками бойової слави»
     Посіяти в маленькому серці зерно любові до Батьківщини та рідного краю, навчити дитину шанувати й берегти духовну спадщину свого народу – ось про що ми, дорослі, маємо подбати, виховуючи нове покоління громадян України, наше майбутнє.
1
     Тож вже стало доброю традицією для учнів та педагогів ДНЗ «Мелітопольське вище професійне училище» на початку весни вирушати в багатоденний похід до села Богатир, мета якого - виховання в учнів любові до рідного краю, рідної землі, свого дому і роду, поваги до історичного минулого, його видатних постатей та подій, духовної спадщини, шанобливого ставлення до історико-культурних та природних надбань.
2
     Групу очолювали керівники гуртків: «Пішохідний туризм» - Трет’як М.В., Дубовик С.П., «Етнографічне краєзнавство» - Кардашова Н.Г., «Географічне краєзнавство» - Вороніна В.В.
3
     Перший день походу пройшов у селі Мордвинівка під гаслом «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!» .
4
     Біля історико – культурної пам’ятки прориву лінії «Вотан» пройшов виховний захід «Вахта пам’яті». Учні та педагоги говорили про історичні факти Другої світової війни, про видатних героїв-земляків, зачитували рядки фронтових листів, декламували патріотичні вірші.
5
     Другий день походу пройшов у селі Богатир (Алтагир) під гаслом:
                        Зупинися, людино, на мить
                         І відчуй, як планеті болить,
                         Як із серця крик вирина:
                         Зупинись, Земля в нас одна!
та передбачав вивчення екологічних проблем Молочного лиману. Було проведено міні-конференцію на тему «Молочний лиман – зона екологічного лиха».
6
     Бойко Роман – переможець Обласної краєзнавчої конференції учнівської молоді – висвітлив ряд ідей щодо порятунку екосистеми Молочного лиману.
     Третій день - спортивний. Учні проявили фізичні навички та показали згуртованість, командний дух та вміння оперувати набутими туристськими знаннями, закріпили набутий досвід та майстерність з техніки пішохідного туризму, краєзнавчих досліджень, розширили і поглибили знання з біології, географії, екології, етнографії, історії.
7
     Дні, проведені на природі, сповнені весняним розмаїттям рослинного світу, оповиті легендами з історії рідного краю, залишили незабутні спогади в учасників походу.
8
9
10
Керівник гуртка «Етнографічне краєзнавство» 
Кардашова Н.Г.
Вгору