• 231

Творимо молодіжну політику разом!

     Активісти Ради учнівського самоврядування ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» завжди беруть активну участь у заходах, що дозволяють згуртувати молодь міста заради вирішення спільних завдань задля розвитку громади. Особливо приємно, коли їх активність помічають на загальноміському рівні та запрошують долучитися до вироблення спільних рішень та врахування думок саме представників учнівської молоді ПТНЗ міста.

     Так 16 травня на базі Палацу культури ім. Т.Г. Шевченка з 10:00 до 18:00 за запрошенням ГО «Центр громадянських ініціатив «Таврія» представники Ради учнівського самоврядування нашого училища взяли участь у роботі семінару «Концепція молодіжної роботи в громаді». Семінар було організовано в рамках проекту «Київський діалог». Фасилітатором семінару виступила Оксана Мельник - кандидат економічних наук, доцент кафедри Стратегії підприємств Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана, експерт ВГО «Поруч», радник мера м. Кам’янець- Подільський.

     На початку семінару учасників привітало керівництво міста та представники організаторів. Знайомство учасників відбулось через виконання цікавої вправи «Інтервью». Потім всі разом створили «Дерево очікувань». А далі всіх чекали доволі складні теоретичні матеріали щодо загальних понять про молодіжну політику, про стратегію молодіжної політики в Україні, про Концепцію державної програми до 2020 року, які було подано професійним тренером у цікавій та нескладній формі. Вправа «Молодіжна політика» надала можливість з’ясувати терміни, визначити ключові елементи та компоненти і сутність понять «Стратегія» та «Концепція».

     Після перерви на «Каву-брейк» молодь провела аналіз ключових проблем розвитку молодіжної політики міста. Обговорили проблеми молодіжної політики та молодіжної роботи міста, згрупували проблеми за ключовими напрямками.

     Після обіду всіх учасників чекала діагностика можливостей громади для розвитку молодіжної роботи – цікава вправа «Хто працює з молоддю в Україні». Хлопці та дівчата зробили SWOT-аналіз молодіжної роботи в громаді, визначили існуючі ресурси для розвитку молодіжної роботи, розробили проекти заходів, які б вирішували дані проблеми.

     У підсумку семінару було здійснено розробку основних засад концепції молодіжної роботи в громаді, формування місії, завдань та заходів молодіжної політики. В останній вправі на зворотній зв’язок наші учні зазначили, що інформація, отримана на семінарі, була для них корисною та цікавою, теми, які було піднято – дуже важливі, але найголовніше – щоб проведена робота не залишилася лише на папері, а стала основою для втілення напрацювань у життя.

     Цей семінар став реальним майданчиком для висловлення своїх ідей, визначення потреб та розробки плану дій для того, щоб інтереси молоді були враховані в усіх сферах місцевої політики. Дякую всім дітям - активним, цілеспрямованим! Дякую за Ваші ідеї, за Ваші палаючі очі, за ентузіазм і за Вашу віру, що все вийде! ВСЕ ВДАСТЬСЯ! 

 32187208n32634146n32676613n32684129n33600781n33620862n33675595n33699592n

Куратор учнівського самоврядування,

керівник гуртка ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»

Н.А.Іванова

Вгору