• 965

     За останні  п´ять тисячоліть людство не винайшло нічого більше доступного, геніального, ніж ця гра. Дерев´яна або паперова дошка та 32 фігурки й мільярди варіантів гри. Ось і все, що потрібно. Сучасні психологи стверджують, що гра в шахи, фехтування, ковзанярський спорт дає максимальне навантаження на обидві півкулі людського мозку й тренують його. Шахи та шашки розвивають творчі навички й комбінаторські здібності, виховують волю, бійцівський характер,будучі одночасно наукою, мистецтвом та спортом. Ближче всього шахи торкаються до математики, кібернетики, яскравим прикладом яких є чемпіони світу з шахів  ХІХ, ХХ, ХХІ сторіччя В. Стейніц, М. Ейве, Е. Ласкер, М. Ботвіннік, М. Таль. А. Карпов, Г. Каспаров.

     В нашому навчальному закладі третій рік поспіль діє шаховий гурток «Білий слон», який відвідують десятки учнів різних курсів та професій. Заняття гуртка проводяться в кабінетах училища та гуртожитках, згідно розкладу. Рівень підготовки у учнів різний, але їх  всіх об´єднує бажання спілкуватися з однолітками, навчитися правилам гри, «читання» шахових партій, спортивної етики, вміння  керувати собою, тактиці та стратегії гри, рішення шахових задач, участі в турнірах на першість училища, зональних змаганнях серед училищ району та області.

     Особливе захоплення викликає в учнів  вивчення шахових партій видатних шахістів світу  М. Таля,  Б. Спаського,  Б. Фішера,   О. Альохіна,   Х. Капабланки,   В. Смислова,   А. Карпова,   Г. Каспарова.

     Адміністрація, педагогічний колектив заохочує роботу гуртка, вирішує своєчасно проблемні питання, створює умови для проведення турнірів та змагань.

   Переможцями в турнірах на першість ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» стали:

  1. Савченко Євген гр. 409
  2. Яковенко Владислав  ТУ-22
  3. Стоянов Богдан гр.204
  4. Микитенко Олександр гр.209
  5. Доренська Євгенія гр.309
  6. Колчанова Валерія  ТУ-15
  7. Маренкова Ганна гр.309
  8. Ісопеску Анастасія  ТУ-14
  9. Тищенко Ганна  ТУ-15
  10. Шпікерт Роман  ТУ-24

     Гурток «Білий слон» запрошує всіх бажаючих відвідувати наші заняття, де навчаючись грі в шахи, шашки, буде можливість навчитися зосередженності в навчальному процесі, логічності, економічності, оригінальності мислення, досягненні позитивних результатів в навчальному процесі та здоровому способі життя.

     Не ми вивчаємо шахи і шашки, а вони нас навчають.

imageimage (2)image (11)

                        Керівник гуртка

В.С. Строкань

Вгору