• 245

Креативність як основа успіху майбутніх робітників

     27 лютого 2019р. викладачі хімії, спеціалісти вищої категорії, «старші викладачі» Дирбаба Ольга Георгіївна та Понікарова Олена Олександрівна брали участь в обласному семінарі-практикумі за темою: «Впровадження  STEM - освіти в умовах професійного навчання». Проблема розвитку творчого мислення, навичок використання інженерного підходу до розв’язання реальних завдань, розуміння важливості дизайну, усвідомлення ролі технологій у їхньому вирішенні - це основна мета STEM/ STEАM - освіти.

     Понікарова О.О. поділилась досвідом впровадження міжпредметної інтеграції в освітнє середовище, це сприяє формуванню у учнів цілісного, системного світогляду. Вміння бачити взаємозв’язки всіх аспектів навчання, зрештою, стає звичкою, яка допомагає учням протягом усього їхнього життя. Окреслюючи коло питань з хімії, учні використовують ці знання на біології, фізиці, електротехніці, спецмалюванні, економіці, інформаційних технологіях, іноземних мовах.

     Дирбаба О.Г. зосередила свою увагу на формуванні креативних навичок, умінні працювати в команді, тому всі педагоги - учасники семінару - завзято, жваво, на піднесеному позитивному  емоційному фоні взялись робити стародавній український оберіг «Круп'яничка». З учнівського середовища ми перенесли цей захід на педагогів, а для учнів цей майстер-клас  переріс в проектну діяльність. Були представлені яскраві буклети, в яких показана міжпредметна інтеграція в системі предметів: хімія - матеріалознавство - технологія виготовлення швейних виробів - інформаційні технології - біологія, таким чином встановлюються міцні зв’язки між навчальними предметами, вноситься новизна в систему навчання, яка допомагає учням зрозуміти важливість вивчення основ наук як єдиної системи знань.

20190227 1220190227 1320190227 1120190227 1420190227 15

                                                         Методист Дирбаба О.Г.

Вгору