• 144

Учні ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» побудували

спроможну громаду, що навчається

     15 березня в Мелітопольському вищому професійному училищі  керівник гуртка «Лідер» Наталя Іванова провела заняття для гуртківців з формування громадянських навичок учнів в інноваційному форматі – із застосуванням гри-соціального симулятора «Світ Громад».

     Вперше учні училища дізнавалися про основні умови існування спроможних громад ще два роки тому, коли брали участь у загальноміському сеансі гри у складі команд активістів волонтерського руху. Того ж 2017 року відбувся перший сеанс гри для педагогів та представників адміністрації училища. А вже сьогодні учні мали нагоду потестувати новий додаток до гри і побудувати «Громаду, що навчається». Це зовсім невипадково, адже Мелітополь з 2016 року став членом Глобальної Мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються і активно впроваджує в усі сторони суспільного життя концепцію «місто, що навчається». Серед представників педагогічного колективу є багато учасників освітніх заходів, які організовує в місті громадська організація «Українська асоціація міст, що навчаються», і саме завдяки тренеру цієї організації, Майстру гри Тетяні Однорог (яка, до речі також певний час була представником нашого педагогічного колективу) у наших учнів з’явилась можливість стати тестувальниками нового додатку до гри «Світ Громад». Саме Тетяну Вікторівну було запрошено на заняття гуртка, щоб провести для учнів корисне навчання громадським компетенціям.

     Основою концепції нового додатку гри  є популяризація та формування цінності навчання впродовж життя в ігровому процесі. Наші учні дуже швидко зрозуміли основні правила гри, які насправді не дуже відрізняються від реальних законів життя в громаді. Це допомогло їм протягом гри засвоїти багато корисних життєвих уроків, які вони мали нагоду отримати не в реальному житті, а потренуватися у складних життєвих обставинах в ігровому процесі. Троє з учасників приміряли на себе ролі молодих батьків, Катя Охременко (другокурсниця з професії «Швачка. Вишивальник») намагалася не лише не втратити віру в свої сили, попри те, що їй випала роль жінки з інвалідністю, а навіть налагодити комунікаційні стосунки в своїй громаді таким чином, що протягом гри змогла розбудувати власний бізнес та приносити користь своїй громаді. В цій уявній громаді був підприємець, роль якого дуже вправно виконав першокурсник-верстатник Максим Заліський, який власним бізнесом активно допомагав громаді підтримувати існуючі та будувати нові об’єкти комунальної власності. Відкрити в громаді «Фонд громади» дуже швидко наважилися «місцеві мешканці» завдяки активній позиції свого одногрупника Артура Катаєва, якому мабуть роль місцевого активіста дісталася невипадково (зараз Артур є активним учасником Всеукраїнської програми «Дитяча Демократія» «Бюро змін. Мелітополь»). Це був чи не перший випадок, коли весь процес гри мером був один гравець – першокурсниця-швачка Ганна Накорік (якій випала роль чиновниці) одноголосно в першому раунді була обрана на цю відповідальну посаду, і всі наступні раунди лише покращувала показники привабливості своєї громади. Її одногрупниця Діана Грігорова дуже швидко зрозуміла основний спосіб покращити життя власній «героїні» (жінці, колишній ув’язненій), щоб не становити тягар для своєї громади – вона кожного раунду намагалася додатково працювати на всіх можливих робочих місцях, що їх створювали співмешканці, або відкривала місцева влада. З приємних вражень тренера - молодь швидко зрозуміла цінність та практичну значущість навчання впродовж життя та побудувала в своїй громаді Центр освіти дорослих, завдяки якому було підвищено компетентності мешканців і вони мали змогу додатково працювати і отримувати прибуток, який дуже легко віддавали у фонд громади.

     У підсумку учні успішно побудували Громаду, що навчається з рівнем привабливості 8, бюджетом 750Q та фондом громади 1750Q (це дуже високі показники, які значно перевищили умови, необхідні для загальної перемоги учасників над умовами гри). Наприкінці заняття, підсумовуючи свої враження другокурсниця Тетяна Зик (яка грала роль проповідниці) зазначила, що віддавати більшу частину своїх вільних доходів на загальну користь своєї громади зовсім не складно, адже вони бачили як вони розподіляються, для яких корисних цілей використовуються та завдяки прозорому та демократичному управління свого мера мали змогу приймати ці рішення спільно.

     Наступні дні учні неодноразово згадували приємні моменти гри та розповідали своїм друзям про те, чого вони дізналися на такому корисному, серйозному, але водночас дуже веселому та невимушеному занятті. Сподіваємося, що ця гра буде не останньою в цьому навчальному році. Ми вдячні тренеру громадської організації «Українська асоціація міст, що навчаються» Тетяні Однорог за можливість навчатися із застосуванням ігрофікації.

 20190315 1120190315 1220190315 1320190315 1420190315 1520190315 16

Керівник гуртка «Лідер»

Наталя Іванова

Вгору