• 115

Відкритий урок на тему «Толерантність, як вона є!»

     Однією з інноваційних форм виховної роботи в ДНЗ «МВПУ» є виховання толерантної свідомості у сучасної молоді. З метою організації цілеспрямованої роботи з формування установок толерантної свідомості учнів 15 березня соціальнім педагогом Гамаюн Л.С. був проведений відкритий урок з елементами тренінгу на тему «Толерантність, як вона є!».

     Педагог розповіла учням про те, що б зрозуміти, яку особистість ми називаємо толерантною, потрібно знати, що таке толерантність. Визначення толерантності з латинської означає терпимість, але нам ближче таке визначення: «Я тебе розумію, я тебе сприймаю таким, який ти є». Хоча в сучасній психологічній літературі існує безліч визначень цього поняття. Ось деякі з них. Толерантність - це співпраця, дух партнерства, терпимість до чужих думок, схильність до інших людей, поблажливість, почуття гумору, чуйність, довіра, альтруїзм, вміння володіти собою, вміння не засуджувати інших, вміння слухати співрозмовника, допитливість, здатність до співпереживання, гуманізм, терпимість до чужого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, думок, ідей, вірувань. Толерантність є ознакою впевненості в собі і свідомості надійності своїх власних позицій, ознакою відкритого для всіх погляду ні світ, який не боїться порівняння з іншими точками зору і не уникає духовної конкуренції.

     Щоб зрозуміти, наскільки ми толерантні, і чи варто нам мінятися в кращу сторону, соціальній педагог провела діагностику рівня толерантності учнів.
     З підлітками були програни вправи «Підтримка», метою якої було допомогти учням в усвідомленні почуттів людини в ситуації тиску та підтримки, та вправа «Ввідайте мені», метою якої було показати індивідуальність кожної людини, надати можливість знаходити й відстоювати сильні сторони особистості.  

     На заключному етапі тренінгу учні обговорили і проаналізували підсумок роботи групи,висловили свої думки.

     Закінчився міні-тренінг притчею: «Вирішила Людина змінити світ. Але світ такий великий, а Людина маленька. Тоді вона вирішила змінити своє місто. Але місто - таке велике, а вона - така маленька. Тоді Людина вирішила змінити свою сім'ю. Але сім'я у Людини така велика, одних дітей десяток. Так Людина дібралася до того єдиного, що вона в силах змінити, будучи такою маленькою - саму себе».

 20190315 1 20190315 2

Вгору