Заяву на вступ до училища тепер можна подати в електронному вигляді. Форма заяви - у розділі "Абітурієнту"
  • 878

Історія розвитку мір та приладів  вимірювання

     З 11.03 по 22.03.2019 в нашому училищі проводилась декада слюсарних професій.

      В рамках декади було  заплановано багато цікавих заходів.

     Одним з них  був захід під назвою «Історія розвитку мір та приладів  вимірювання», який провела майстер виробничого навчання Єременко О.М.

     Метою заходу було   формування кругозору учнів про  міри вимірювань, про історію розвитку приладів.

     Учні верстатних та слюсарних професій познайомились з історією виникнення мір вимірювань з часів зародження людства, як тільки людині знадобилося вимірювати масу, довжину, час...   Прослідкували  їх розвиток до сучасних днів. Зацікавило  учнів  і те, що використовувалися такі  міри вимірювань,  які були завжди «під рукою», тобто вимірювання проводились різними частинами тіла. Так, в  давнішні часи довжина вимірювалася перстами (пальцями), ліктями, сажнями, стопами і ін. Вага вимірювалась, зернами рослин, наприклад один карат (вага дорогоцінних каменів – 0,2 гр),  вимірювалась зерном одного боба. Деякі  стародавні одиниці вимірювань дійшли і до наших часів, і ми активно ними користуємося до сьогодня. Наприклад, дюйм (дюймова діагональ екрану, дюймове різьблення), ярди, милі, ваги та інше.

     На заході учні розгадували загадки, брали активну участь в беседі, переглянули відеофільм та відеоматеріали з історії розвитку найпоширеніших приладів – термометра, барометра, вагів, годинників.

     Учні почерпнули для себе багато пізнавального та цікавого.

 20190322 120190322 2

          Майстер в/н з професії «Слюсар з контрольно-

вимірювальних приладів та автоматики»

Єременко О.М.

                              
Вгору