• 205

Успішне впровадження в Мелітопольському ВПУ

освітніх програм для дорослого населення

 

     Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище» розпочав новий навчальний рік з новими учнями, новими силами, в оновлених та відремонтованих приміщеннях навчальних аудиторій та виробничих майстерень. Але головні оновлення – це нові ідеї щодо розвитку та зміцнення нашого закладу освіти! І такі амбітні ідеї не можуть бути не підтриманими з боку наших численних партнерів.

     Одним з таких соціальних партнерів нашого закладу є Громадська спілка «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший», з якою колектив училища  співпрацює в реалізації заходів з просування цінності навчання впродовж життя. В місті Мелітополі вже третій рік поспіль продовжується активна робота з практичної реалізації концепції «Місто, що навчається». І наше училище не стоїть осторонь цієї справи. Ще на початку літа на базі виробничих майстерень ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» розпочався освітній курс «Основи крою та шиття» для дорослого населення міста Мелітополя та Мелітопольського району, ініційований Громадською спілкою «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший». Тренером цього курсу виступила майстер виробничого навчання, викладач спеціальних дисциплін швейної справи Олена Миколаївна Баричева, яка має великий досвід роботи не лише з учнівською молоддю, а також в її творчому доробку вже є реалізований минулого року курс для дорослої інклюзивної групи «Шиття без обмежень».

     Програма цьогорічного курсу з основ крою та шиття передбачала 64 години теоретичних та практичних занять в швейних майстернях училища, яка була розрахована на початковий рівень володіння учасницями основ швейної справи. Група курсу складалася із 12 зацікавлених жінок різного віку та професій, які виявили бажання навчитися вправно володіти голкою та швейною машиною. 

     У фіналі курсу учасниці вже могли самостійно виконувати ручні швейні роботи; машинні строчки і шви; виготовляти постільну та столову білизну (скатертини, серветки, рушники); поясні вироби (спідниці, брюки); вироби платтяного асортименту (сарафан, халат, блуза, сукня), а також здобули навички ремонту та оновлення швейних виробів.

     Завдяки майстерності викладача учасниці повністю засвоїли теоретичну частину програми та виконали всі практичні завдання. На останньому занятті від голови правління ГС «СП «Центр освіти дорослих «Перший» Тетяни Однорог вони отримали свідоцтва про успішне закінчення курсу.

     Впевнені, що подальша співпраця з Центром освіти дорослих «Перший»  стане запорукою впровадження в нашому училищі нових актуальних освітніх програм професійного зростання для дорослих.

 20191017 120191017 220191017 420191017 520191017 620191017 720191017 3

Керівник гуртка

Н.А.Іванова

Вгору