Мене Ебру зацікавило, перш за все, як метод арт-терапії. Найчастіше його використовують як релаксаційні захід, але насправді я бачу, що це один з найпотужніших арт-терапевтичних методів.

     Що ж таке Ебру? Це мистецтво малювання на воді. Спочатку зображення робиться на воді, а потім переноситься на папір, тканину, кераміку, дерево, камінь.

0 02 05 441

     Ебру має східні корені і є характерним для цієї культури своєї плавністю, медитативністю, точними рухами.

     Справа в тому, що малювання фарбами, ліплення з пластиліну та інші види арт-терапії абсолютно чітко дозволяють управляти тим, що ви створюєте. З одного боку, це прекрасно, оскільки людина має можливість з великою часткою й мовірності зобразити саме те, і так, як воно є в її сприйнятті. Будь то власне почуття, ситуація, образ ворога або хвороби, щастя або майбутнього. З Ебру все зовсім не так. Ебру не піддається нашому контролю, і лише дуже частково - піддається управлінню, фарба може піти в заданому напрямку, але зупиняється вона там, де вважатиме за потрібне. Ті, хто малював зі мною, можуть підтвердити - у кожного виходить своя інтенсивність кольору в малюнках, хоча фарби у всіх однакові. Чим більше пригнічених емоцій і незвільнена енергії, тим яскравіше малюнок. Абсолютно неможливо пояснити це логічно, але факт залишається фактом.

    Рідина, з якої стикається  людина, синхронізується з рухом рідин в її організмі. Для тих, кому потрібна фізика - за рахунок мікро-рухів і вібрацій. Для тих, кому досить теорії взаємодії енергії - за рахунок руху енергії. По суті, на воді людина отримує картину руху, що відбувається всередині неї самої. Це рух самого життя. Коли я говорю, що саме ми малюємо, я активізирую ті самі проблеми і ресурси, які задають напрямок руху нашого життя, нашого організму, нашої психіки.

     Якщо ж брати філософсько-психологічну основу Ебру, то вона дозволяє вчитися приймати життя і події життя такими, як вони є, в їх перебігу та руху.

     Якщо брати фізіологічну сторону релаксационного впливу Ебру (коли ми малюємо виключно з метою релаксації), то абсолютно точно можна сказати, що рухи очей при спостереженні за розтікаються краплями, синхронізуються з багатьма м'язами і дозволяють їм розслабитися.

     Більш того, я поспостерігала, що якщо попросити учня утримувати внутрішнє увагу на певній м'язі і одночасно спостерігати за малюнком - розслабляється саме цей м'яз.

     Малюнки, які виходять в результаті Ебру, можна багаторазово використовувати для розуміння того, що відбувається з учнем в складні для нього моменти.

     Але найважливіше, що Ебру дозволяє повернути людині контакт з самим собой. Ебру допомагає зосередитися на своїх рухах і відчути власне тіло. Заворожено спостерігаючи диво води і фарб, що створюють за допомогою нашої руки мінливі картини, ми повертаємо собі інтерес до зовнішнього світу і відновлюєте з ним контакт, починаємо відчувати життя.

     Мистецтво Ебру наповнене особливим задоволенням і спокоєм від споглядання мальовничих візерунків на воді. Релакс, медитація, політ свідомості ... Напевно, так можна описати почуття при перегляді того, як людина виводить лінії по водній гладі.

     Для учнів малювання на воді схоже на світ фантазій, який втілюється в реальність. Кожен раз, малюючи нову картинку, вони захоплюються не тільки чарівними зображеннями, а й тим чарівним моментом, коли малюнок відіб'ється на папері.

20171206 133019

     Для них ця техніка особливо корисна, так як вона допомагає розвивати уяву, моторику, дисциплінує і виховує терплячість і посидючість. Крім того, Ебру - це ще і справжня арт-терапія. Кількох хвилин контакту з водою вистачає, щоб учень виплеснув свої емоції і відобразив свій настрій за допомогою фарб.

     За допомогою води учні вчаться прислухатися до своїх бажань, відчувають впевненість, можуть стати більш розкутим, але ж це дуже важливо для підлітків, які ростуть «закритими». А головне. що навіть ті учні, які ніколи не цікавилися малюванням, за допомогою Ебру можуть з легкістю створити свій маленький барвистий шедевр.

0 02 04 13

0 02 04 48

0 02 04 99

0 02 05 d9

Вгору