Феномен інтернет-залежності можна порівняти як пристрасть до алкоголю і наркотиків. Приводи для занепокоєння дійсно є. Найперше, що відбувається - порушення думки, людина поступово втрачає навички реального спілкування, що призводить до якоїсь асоціальності. Навіщо зустрічатися з друзями, коли можна поговорити з ними по Skype, навіщо з кимось домовлятися в живу або телефонувати, якщо можна просто відіслати повідомлення електроною поштою e-mail. Тобто всі ці переваги перетворюються в проблему. Так починають з'являтися складності в спілкуванні з новими людьми, а потрапляння в незнайому компанію для інтернет-залежного підлітка взагалі стає стресовою ситуацією. Далі підліток замикається в собі, що позначається на навчанні, у нього з'являються проблеми зі сном і прийомом їжі.

     До групи ризику залежних від інтернету відносяться підлітки, які мають проблеми в спілкуванні. Чому це відбувається і яка причина? А причина виникнення інтернет-залежності у підлітків - це період гормональної перебудови організму, коли для молоді стає проблематично спілкуватися, зав'язувати нові знайомства, налагоджувати контакти з протилежною статтю (звичайно, це стосується не всіх, але багатьох). Спілкування в інтернеті надає підліткам можливість існувати в образах своїх мрій. Це і є основною причиною інтернет-залежності у підлітків, а провокуючим фактором, що стимулює розвиток цієї залежності, є анонімність і неможливість перевірити, наскільки представлена ​​про себе інформація дійсна.

     Ще однією причиною появи інтернет - залежності, є неможливість самовираження. Підліток, з важкістю висловлювавший свої думки, нездатний відстояти свою точку зору, що випробовує страх публічних виступів, боїться осуду реального суспільства, в загальному невпевнений у собі людина, в мережі може спокійно висловити те, що накипіло, не боячись несхвалення і нерозуміння.

    Через паблік куратор створює «групи смерті» і підбурює підлітків до суїциду за допомогою гри. Гра закінчується, знищується група.

     Коли ми обговорюємо залежність від інтернету і небезпечних іграх ми говоримо не про те, що підлітки роблять, а про те, чого вони не роблять, заміщаючи бездельнічество залежною поведінкою. Тобто підліток поступово втягується і стає зомбі через те, що просто не хотів вчитися, виконувати свої обов'язки, вирішувати складні питання і приймати непрості рішення.

     Тому з метою зміцнення психологічного здоров’я учнів та профілактики суїцидальної поведінки практичний психолог Волович Е.В. у групах 1 курса провела заняття «Пізнай себе». За допомогою проектної психологічної методики «Прогулянка у лісі» учні визначили власне ставлення до себе, суспільства, родини та життя, до своїх страхів, формували вміння долати труднощі. Потім відбулась дискусія про роль Інтернет-ресурсів,  досить популярні у молоді ігри «Біжи або помри», "Вийди за рамки", «Червона сова» - створена за аналогією з «Синім китом» та ін.. Були обговорювани  трагічні наслідки захоплення такими іграми.

0 02 05 5

0 02 05 a

     Учні делились практичними навиками по противостоянню шкідливим звичкам,  проявили прагнення до здорового способу життя.

     В кінці заняття психолог показала учням вправи дихальної гімнастики, які допоможуть учням зняти психологічну напругу та тривожність.

Практичний психолог

Волович Е.В.

Вгору