Практичним психологом Волович Є.В. була проведена психологічна година для учнів на тему "Наркоманія: історія хвороби". Урок розпочався під пісню Д.Тухманова «Який прекрасний цей світ». Учні переглянули фільм, в якому батьки наркозалежних дітей розповідають про те, як вони виявили, що їхні діти вживають наркотики, і яка була їхня реакція. Також був прокручений фільм «Не дури себе», де підлітки відверто розповідають про свій досвід вживання конопель та інших наркотиків. Учні познайомилися з різними групами наркотичних речовин, з причинами і розвитком захворювання наркоманії. Розглянули різні групи наркотиків і механізм їх дії.

     Практичний психолог Волович Е.В. розповіла підліткам про етапах розвитку наркотичної залежності. Про те, що в результаті тривалої хвороби у наркоманів спостерігається деградація (втрата цінних якостей) особистості. Відбувається поступове руйнування соціальних зв'язків, змінюється система цінностей. Все, що раніше було значущим, дорогим, коханим, втрачає сенс. Відносини з близькими людьми поступово погіршуються. Фінансові труднощі можуть привести наркомана до конфлікту з законом.

     Учні переконалися в згубний дію наркотиків і вирішили пропагувати здоровий спосіб життя серед своїх друзів. Учням було запропоновано анкета, що складається з питань як закритого типу (із запропонованими виборами відповіді), так і вільних питань, що стосуються профілактичної роботи в училищі. Для об'єктивності отримання результатів анкетування проводилося анонімно.

     Більшість учнів згодні з тим, що в училище необхідно проводити заходи, що інформують підлітків про вплив алкоголю та куріння на організм людини, про небезпеку вживання ПАР, про здоровий спосіб життя, загартовування, правильне харчування, про те як зберегти здоров'я, профілактиці різних захворювань. Також вважають, що обов'язково повинні проводитися заходи, які вчать учнів того, як уникнути насильства, не стати жертвою злочину, правопорушення, зберегти життя в скрутних життєвих ситуаціях .Підлітки були інформовані про конструктивну поведінку і ситуаціях втягування у вживання наркотиків. Більше половини учнів відзначили, що у них виникали ситуації, коли їм знадобилися знання, отримані в училище з профілактики шкідливих звичок. Психолог інформувала учнів про юридичну відповідальність за вживання, зберігання та розповсюдження наркотичних речовин.

 

Практичний психолог

Волович Е.В.

Вгору