Як впоратися з тривогою?

     Іноді почуття тривоги проявляється з нізвідки, важким тягарем тисне на груди, плутає думки і є реальною проблемою, яка заважає прожити день повноцінно і продуктивно.

     Тривога - головний ворог нашого гарного настрою, позитивного мислення та щасливого життя. Як же з справитися з тривогою?

     Є способи, які допоможуть впоратися з нападом тривоги і нервовим станом.

          1. Прийняти цей стан.

     Найгірше, що можна зробити - це заперечувати стан тривожності. Прикидатися, що все в порядку, намагаючись посміхатися і жартувати замість того, щоб дозволити собі прожити це і заспокоїти себе.

     И не ігнорувати стан прискореного серцебиття, липких долоньок і неспокійних думок. Це все тільки посилить. Скажіть собі, що в даний момент ви дійсно відчуваєте напад тривоги, але скоро він пройде. І постарайтеся побути наодинці з собою цей час.

          2. Техніка дихання 4-7-8.

     Коли ми турбуємося, змінюється ритм нашого дихання. Потрібно почати дихати з довгими перервами, або, навпаки, слішкоі швидко. Чим швидше ми дихаємо, тим більше починають виявлятися негативні емоції.

     Техніка дихання 4-7-8 допоможе заспокоїтися.

     Спочатку вдихніть на рахунок до 4-х, потім затримайте дихання на 7 секунд і повільно видихніть на 8. Зробіть кілька глибоких подихів, намагайтеся дихати повільно.

          3. «Заземлитися».

     У нападі паніки втрачається контроль над своїм тілом. Медитація дихання допоможе відчути своє тіло. Розташуєтеся в зручному положенні і прикривши очі відчуйте сильні позиції під вашим тілом. Уявіть, що ви дерево, яке впевнено тримається корінням за землю і ніякі навіть найсильніші вітру (тривоги) вам не страшні.

     Якщо ви ніколи не медитували і у вас нічого не виходить. Не сумуйте. Пробуйте до тих пір, поки розслабитеся.

          4. Відпочити і відновитися.

     Іноді впоратися з тривогою допомагає відпочинок і повноцінний сон. Напади тривоги можуть бути сигналами про втому і емоційному вигорянні. Коли ви відчули тривогу, сядьте в зручному положенні, закрийте очі і виконайте - глибоке дихання і візуалізація впевненою опори під вами. Або можна прилягти і відпочити. Ще краще трохи поспати.

     Усвідомленість - ключ до того, щоб впоратися з тривожним станом і негативними думками. Приймай і дозволяй їм бути, але використовуючи рекомендації, переводи фокус своєї уваги на інше, щоб повернутися в спокійний стан.

     Рекоменду прочитати книгу Роберта Ліхі "Свобода від тривоги. Зваж з тривогою, поки вона не розправилася з тобою".

     Якщо самостійно не вийде впоратися, то краще звернутися до психолога (096-379-60-43).

Вгору