На виконання наказу Міністерства освіти і науки від 05.09.2016 №1076 «Про реорганізацію професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області, зміну типу і назви Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний ліцей», діяльність Державного навчального закладу «Мелітопольський торгово-професійний ліцей» та Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» припинена шляхом приєднання до Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний ліцей».

     Згідно наказу Міністерства освіти і науки від 28.03.2017 №498 «Про затвердження Статуту Державного навчального закладу «Мелітопольське вище професійне училище» 13.04.2017 було змінено тип і назву Державного навчального закладу «Мелітопольський професійний ліцей» на Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище» про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 14.04.2017


     Навчальний заклад - один із старіших навчальних закладів м. Мелітополя.
     У перші роки радянської влади (1917-1920 рр.) утворювалися професійні школи, школи - клуби, навчальні майстерні, школи учнівської молоді.

     У 1930 році при артілі «Перемога» (сьогодні це Мелітопольський моторний завод) були організовані курси технічного навчання спеціальностям: формувальники, ливарники, ковалі, токаря.

     У 1932 році технічні курси були реорганізовані у фабрично-заводські училища (ФЗУ), а в 1940 році наказом Президії Верховної Ради СРСР «Про державні трудові резерви» ФЗУ було перейменоване в ремісниче училище №3 (РУ №3). Під час Великої Вітчизняної війни училище було евакуйовано до Анжеро-Судженська, а випускники училища билися на фронтах, наближаючи довгождану перемогу. Вищими винагородами Героїв Радянського Союзу удостоєні випускники училища Деменков С.В., Середа П.С., Одинець П.Т.


     У жовтні 1943 року Мелітополь був звільнений від німецько-фашистських загарбників, а з 18 листопада 1943 року РУ-3 відновило свою роботу в місті за адресою вул. Карла Лібкнехта, 193.
     Першим учням голодно і холодно було займатися: замість парт і стільців використовувалися дошки, покладені на цеглу. Для роботи - один токарний верстат, який приводили в дію 4-5 осіб, електроенергії не було зовсім. Було 5 слюсарних лещат і кузня на два горни. Але не дивлячись на важкі часи, хлопці вчилися до того ж брали активну участь в культурному і спортивному житті училища і міста. РУ-3 готувало фахівців будівельних і заводських професій: каменярів, електриків, ливарників, слюсарів-ремонтників.


     У 1958 році РУ-3 було перейменоване в міське професійно-технічне училище №10. Базовим підприємством училища став Мелітопольський моторний завод.

     У 1984 році училище переїхало в новий навчальний комплекс з прекрасно обладнаними майстернями, лабораторіями, просторими аудиторіями, спортивним і актовим залом, гуртожитком. Саме за цією адресою (вул. Лютнева, 194) знаходиться навчальний заклад в даний час.


     З 1986 року в училище введено нову спеціальність – швачка, базовими підприємствами стали фабрика пошиття одягу «Елегант», трикотажна фабрикою «Надія».

     ПТУ-10 готувало кадри для моторного заводу, швейної і меблевої фабрики. А з 1996 року за рішенням обласного комітету профтехосвіти, училище стало готувати фахівців двох напрямків: автосервісного і швейного, а з 2002 року училище отримало статус професійного ліцею сервісу (МПЛС).

     Згідно наказу Міністерства освіти і науки України «Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Запорізької області» за № 443 від 20.05.2010 року Мелітопольський професійний ліцей сервісу (МПЛС) переіменовано в Державний навчальний заклад "Мелітопольський професійний ліцей". (ДНЗ "МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПЛ").


     Ліцей має в своєму розпорядженні прекрасну матеріально-технічну базу. Є слюсарні і автослюсарні майстерні з підйомниками для ремонту ходової частини автомобіля, діагностики і ремонту двигуна, рихтування кузовів легкових автомобілів. Майстерні швейного, трикотажного виробництва, індивідуального пошиття одягу.


     Знання учням передають висококваліфіковані майстри виробничого навчання і викладачі, з них 7- вищої категорії, 12- першої категорії.

     Ліцей пишається своїми ветеранами-викладачами, майстрами виробничого навчання, Пшеничним В.Д. – 51 років трудового стажу, Вовком В.І. – 40 років, майстром-інструментальником Топчєєвою Л.К. – 40 років; керівником фізвиховання В.П. Єлькін – 40 років. Працюють в ліцеї чудові майстри, призери обласного конкурсу «Майстер швацького виробництва» Баричева О.М., Зотова Л.А., Купрій Л.В., призер обласного конкурсу на кращий навчальний фільм з професійної підготовки ДядьковаС.С., переможець конкурсу професійної майстерності майстрів виробничого навчання ПТНЗ з професії «Слюсар з ремонту автомобілів» - Ветушинський М.В., призер обласного конкурсу «Вчитель року» Дирбаба О.Г. Ми маємо достойних учнів, які своїми досягненнями підтверджують майстерність наставників: призери обласних конкурсів учнівської творчості та професійної майстерності Камінський Павло, Салькова Катерина, Гриценко Віталій, Мурав"йов Артем, Туровец Євген.

     Інженерно - педагогічний колектив постійно працює над вдосконаленням методів навчання. Щороку проходять методичні тижні загальноосвітніх дисциплін і спецдисциплін, проводяться декади швацької і автослюсарної майстерності.  Наші учні брали участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсах знавців української мови ім. П.Яцика, всеукраїнському конкурсі «Енергія і середовище» у м. Київ, молодіжній акції «Молодь обирає здоров’я», «Колосок пам’яті», чемпіонаті «Екософт», благодійних проектах «Добро починається з тебе» та збиранню коштів на допомогу воїнам АТО і багатьох інших.

     Допомогу в проходженні практики надають базові підприємства швейне «Елегант», товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Надія-Грандекс»; товариство з обмеженою відповідальністю «Одяг», ДП «Мелітополь-Лада» ЗАТ «Хортиця-Лада», приватні станції технічного обслуговування автомобілів, КП «Житлосерві-Авіа», ПП «Липський О.М.», ТОВ Садовий центр «Росток», ТОВ «КК Коменерго-Мелітополь». Ліцей має свою учбово-виробничу станцію технічного обслуговування «Юніор», учнівське ательє з ремонту і виготовлення одягу.

     Провести вільний час, відпочити і укріпити здоров'я учні можуть в спортивному залі, на стадіоні та ігрових майданчиках, в різних гуртках і спортивних секціях. В ліцеї організовано театр моди «Натхнення». Спортивна збірна команда ліцею неодноразово займала призові місця в міських і обласних змаганнях. Хлопці і дівчата активно беруть участь в художній самодіяльності, в концертах і конкурсах.

     У ліцеї працює їдальня


Вгору