Заяву на вступ до училища тепер можна подати в електронному вигляді. Форма заяви - у розділі "Абітурієнту"
Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти і науки Запорізької  державної адміністрації
Науково-методичний центр професійно-технічної освіти
 
Звіт
з виховної роботи
ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей»
за 2014-2015 навчальний рік
 
РОЗДІЛ 1
НАШІ ОРІЄНТИРИ
     У здійсненні навчально-виховного процесу ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей» педагогічний колектив керувався чинним законодавством та установчими документами, прийнятими на педагогічній нараді 29серпня 2014року, а саме:
 • План виховної роботи ліцею на 2014-2015 н.р.;
 • План заходів з попередження протиправної поведінки учнів на 2014-2015 н.р.;
 • План виховної роботи у гуртожитку на 2014-2015 н.р.;
 • План роботи бібліотеки на 2014-2015 н.р.
     З початком навчального року були затверджені також наступні плануючі документи:
 • Плани сумісної роботи з органами місцевого самоврядування (служба у справах дітей, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді), медичними закладами, правоохоронними органами;
 • Плани роботи гуртків та секцій;
 • План роботи учнівського самоврядування;
 • План роботи батьківського комітету;
 • План роботи з профорієнтації.
     Педагогічний колектив ліцею протягом року керувався у діяльності проблемною темою «Психолого-педагогічні засади впровадження основ педагогіки толерантності у навчально-виховний процес».
 РОЗДІЛ 2
МИ – ЄДИНА РОДИНА
     Навчальний 2014-2015 рік розпочався 15-ма навчальними групами (1-ий рік навчання - 6 груп, 2-ий – 6 груп, 3-ій – 3 групи), загальна чисельність учнівського складу була 286 учнів.
     Вивчення соціального складу вихованців ліцею  мало такі показники:
 • 31 учень з категорії «сироти», «учні, позбавлені батьківської опіки»;
 • 71 учнів із неповних сімей;
 • 31 учнів із багатодітних родин;
 • 79 учнів із малозабезпечених родин;
 • 1 учениця – чорнобилець;
 • 6  учнів-інвалідів;
 • 25 учнів з психічними захворюваннями та вадами розумового розвитку.
     Особливістю навчально-виховного процесу та процесу формування учнівського колективу  у 2014-2015 н. р. стало те, що третій рік поспіль ліцей готує до дорослого та самостійного життя вихованців шкіл-інтернатів області з вадами розумового розвитку – учнів, які потребують особливої уваги та соціальної адаптації.
Аналіз контингенту учнів показав, що з 286 учнів ліцею 146 – неповнолітні, що складає 54%, а звідси і певні особливості  побудови виховного процесу.
Колектив педагогів, виконуючи освітню діяльність, особливу увагу приділяв соціальному захисту учнів і визначив такі  завдання :
 •  створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення  їх правового та соціального захисту;
 •  допомога в розвитку творчих і потенціальних здібностей дітей;
 • соціальний захист дітей пільгового контингенту.
     Усі колективи груп  під керівництвом педагогів були залучені до самоврядовчих процесів:  обрані активи, розподілені функціональні обов’язки, визначені об’єкти відповідальності.
Учні  пільгового контингенту отримували соціальні виплати, матеріальну допомогу, юридичне консультування, соціальний супровід, проходили медичні огляди та лікування у стаціонарах. У 2015 році оздоровлено за державний кошт у ДОЦ Запорізької області  6 учнів, позбавлених батьківської опіки.
     Відповідно до поданих учнями заяв, наприкінці серпня проведено поселення у гуртожиток, загальна чисельність мешканців складала 115 осіб. Заселення проводилося у дво- та тримісні кімнати, створені умови для безпечного та комфортного проживання, навчання та відпочинку.
     Учнівський колектив ліцею багатонаціональний та різноманітний за соціальною структурою, тому велика увага приділялась  втіленню проблемної теми, проводилась ціла низка заходів з формування толерантності, взаємоповаги на різних етапах навчально-виховного процесу.
     Життя колективу ліцею висвітлювалось на сайті навчального закладу, матеріали оновлювались і постійно поповнювались.
     Багато уваги приділялося вивченню соціального складу груп, оформлені соціальні паспорти, сформовані групи учнів, які потребують особливої уваги.
     Важливими показниками профілактичної роботи з молоддю, унебезпечення від нещасних випадків, скоєння протизаконних вчинків є те, що 39 учнів були взяті на внутрішній облік «групи ризику», 11 учнів віднесені до «тривожної групи», створено картотеку сімей, які перебувають у складних життєвих умовах. До профілактичної роботи залучалися органи місцевого самоврядування, соціального захисту, міліція, проводились засідання ради з профілактики правопорушень, піднімалися питання  профілактичного характеру на педрадах, проводився тиждень правової освіти та індивідуальні і колективні форми роботи з учнями, які потребують допомоги. Колектив прикладає  багато зусиль в організації профілактичної роботи з учнями, які мають проблеми із дотриманням правових норм, законом. Так, у поточному навчальному році трьом учням ліцею оголошено підозру у скоєнні крадіжок.
     Нагальною лишається проблема профілактики шкідливих звичок серед молоді, формування здорового способу життя. Таку роботу проводили з учнями і батьками,  долучали  до неї профільних спеціалістів, проводили  сумісно з міліцією та батьками рейди з виявлення учнів, які палять , вживають пиво, енергетики та слабкі алкогольні напої на території навчального закладу.
РОЗДІЛ 3
НАТХНЕННО ТВОРІМО, ЙДЕМО ДО МЕТИ
     Цікавим є те життя, яке наповнене подіями, що не лишають нас байдужими, яке поєднує людей-однодумців, захоплених і цілеспрямованих, впевнених і тих, хто ще перебуває у пошуку.
     Позаурочна діяльність колективу ліцею була спрямована на виховання особистості, її всебічний розвиток. У 2014-2015  н.р. у ліцеї діяли 5 гуртків художньо-естетичного спрямування,  3 - науково-технічного, 4 – гуманітарного, 2 - краєзнавчо-туристичного, а також 4 спортивні секції. Вихователі гуртожитку ліцею Вороніна В.В. та Ломакіна М.В. об’єднали навколо себе гуртківців «Чарівної голки» та «Кулінарів», спортивну діяльність та колективи художньої самодіяльності очолювали відповідно Кравченко І.П. та Кириєнко К.А. В позаурочних заходах задіяні 218 учнів ліцею.
     Цікавими, на наш погляд,  були такі заходи: Малі олімпійські ігри (вересень 2014), благодійна акція на допомогу переселенцям та воїнам АТО «Сильні духом» (жовтень - листопад 2015), новорічний конкурс «Міс Снігуронька – 2015»(грудень), класні години «Рабів до раю не пускають» (лютий 2015), виставка художньої творчості «Пасхальний кошик»(квітень 2015), екологічний десант «Зробимо Україну чистою» (квітень 2015), «Європейський вибір України» «День Перемоги – день святий для всіх»(травень 2015), фестиваль «Таврійські сурми», «Черешньово»(червень 2015), туристичні походи  Запорізьким краєм.
     Колектив ліцею брав участь у Всеукраїнських, обласних і міських конкурсах, акціях:
 • Благодійних проектів «Скринька добрих справ» - проект «Сильні духом» - 3 місце
 • Конкурс - виставка «Народна іграшка» - 2,3 призові місця
 • Декоративного та ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» - 3 призові номінації
 • Самодіяльних колективів театрів моделей «Чарівний світ моди»– 3 місце
 • «Таланти твої,  Україно » - Театр моди «Натхнення» - лауреат

     Учнівські спортивні команди показали такі результати у зональних змаганнях ПТНЗ області: футбол – 5 місце, шахи – 2 місце (дівчата), 5 (хлопці), волейбол – 2 (хлопці), 3 (дівчата), стрітбол – 2 (хлопці), 3 (дівчата), теніс – 4 (хлопці), 2 (дівчата) – у підсумку 2 загальнокомандне місце з шести команд.

     Колектив ліцею проводив роботу профорієнтаційного спрямування, виїздив на запрошення центрів зайнятості міста та районів, брав участь у святкуванні Дня Українського Прапора та Дня Незалежності України, Дня міста, демонструючи українські вишиванки, рушники, ікони, виготовлені руками учнів. Щороку навчальний заклад гостинно запрошує випускників шкіл відвідати День відкритих дверей – 23 квітня 2015 року колектив ліцею також приймав гостей.
     Вважаємо, що виховна робота – одна із основних у професійно-технічній освіті, потребує неабияких зусиль педагогів та методичної підтримки спеціалістів. Гарною традицією у ліцеї є організація педагогічного зростання, удосконалення педмайстерності через роботу методичних комісій та проведення методичного місячника, відвідування семінарів з обміну досвідом педпрацівників, навчання на курсах підвищення кваліфікації.
     Життя колективу ліцею висвітлювалось на сайті навчального закладу http://mpls10.org.ua/, матеріали постійно оновлюються, висвітлюючи нашу діяльність  - ми відкриті для усіх.
 Життя – шалений водограй
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Заступник директора з виховної роботи                       І.В. Кудар


Вгору