Заяву на вступ до училища тепер можна подати в електронному вигляді. Форма заяви - у розділі "Абітурієнту"

Звіт з виховної роботи

ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей»

за 2013-2014 навчальний рік

     Навчальний 2013-2014 рік розпочався 14-ма навчальними групами (1-ий рік навчання - 7 груп, 2-ий – 5 груп, 3-ій – 3 групи), загальна чисельність учнівського складу була 267 учнів.

Вивчення соціального складу вихованців ліцею  мало такі показники:

 • 20 учнів категорії «сироти», « учні, позбавлені батьківської опіки»;
 • 59 учнів із неповних сімей;
 • 20 учнів із багатодітних родин;
 • 49 учнів із малозабезпечених родин;
 • 1 учениця – чорнобилець;
 • 4 учні-інваліди;
 • 20 учнів з вадами розумового розвитку.

     Особливістю навчально-виховного процесу та процесу формування учнівського колективу  у 2012-2013 н. р. стало те, що третій рік поспіль ліцей готує до дорослого та самостійного життя вихованців шкіл-інтернатів області з вадами розумового розвитку – учнів, які потребують особливої уваги та соціальної адаптації.

     Аналіз контингенту учнів показав, що з 267 учнів ліцею 155 – неповнолітні, що складає 54%, а звідси і певні особливості  побудови виховного процесу.

Колектив педагогів, виконуючи освітню діяльність, особливу увагу приділяв соціальному захисту учнів і визначив такі  завдання :

 • створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення  їх правового та соціального захисту;
 • допомога в розвитку творчих і потенціальних здібностей дітей;
 • соціальний захист дітей пільгового контингенту.

     Усі колективи груп  під керівництвом педагогів були залучені до самоврядовчих процесів:  обрані активи, розподілені функціональні обов’язки, визначені об’єкти відповідальності. Вищий самоврядовчий учнівський орган – конференція - проходила 24 вересня 2013 року; саме на ній відкритим голосуванням було обрано голову учнівства – ученицю гр.. ТУ-2 Тимофєєву Єлизавету, представника у міському молодіжному русі – ученицю гр..№ 32 Чижмак Катерину, голову Ради гуртожитку – ученицю гр.. 1-С Уварову Тетяну. Засідання постійно діючих виконавчих органів – Старостату та Ради гуртожитку відбувалися щомісяця.

     Учні  пільгового контингенту отримували соціальні виплати, матеріальну допомогу, юридичне консультування, соціальний супровід, проходили медичні огляди та лікування у стаціонарах. У 2013 році оздоровлено за державний кошт у ДОЦ Запорізької області  5 учнів, позбавлених батьківської опіки.

     Відповідно до поданих учнями заяв, наприкінці серпня проведено поселення у гуртожиток, загальна чисельність мешканців складала 121 особа. Заселення проводилося у дво- та тримісні кімнати, створені умови для безпечного та комфортного проживання, навчання та відпочинку.

     Просвітницьку, психологічну   консультативну допомогу учням надавали практичний психолог Додонов А.Ю., юрист Шаповалова О.В. та спеціалісти міських служб, робота яких направлена на формування свідомої особистості молодого громадянина.

     Учнівський колектив ліцею багатонаціональний та різноманітний за соціальною структурою, тому велика увага приділялась  втіленню проблемної теми, проводилась ціла низка заходів з формування толерантності, взаємоповаги на різних етапах навчально-виховного процесу.

     Гарним помічником педагогам протягом року був батьківський комітет ліцею, обраний загальною батьківською конференцією. До його складу увійшли представники батьківської громади  кожної групи ліцею, а очолила роботу Туровець Марина Вікторівна.

     Важливими показниками профілактичної роботи з молоддю, унебезпечення від нещасних випадків, скоєння протизаконних вчинків є те, що 45 учнів були взяті на внутрішній облік «групи ризику», до профілактичної роботи залучалися органи місцевого самоврядування, міліція, проводились засідання ради з профілактики правопорушень, піднімалися питання  профілактичного характеру на педрадах, проводився тиждень правової освіти та індивідуальні і колективні форми роботи з учнями, які потребують допомоги..

     Нагальною лишається проблема профілактики шкідливих звичок серед молоді, формування здорового способу життя. Таку роботу проводили з учнями і батьками,  долучали  до неї профільних спеціалістів, проводили  сумісно з міліцією та батьками рейди з виявлення учнів, які палять , вживають пиво, енергетики та слабкі алкогольні напої на території навчального закладу.

     Цікавим є те життя, яке наповнене подіями, що не лишають нас байдужими, яке поєднує людей-однодумців, захоплених і цілеспрямованих, впевнених і тих, хто ще перебуває у пошуку.

     Позаурочна діяльність колективу ліцею була спрямована на виховання особистості, її всебічний розвиток. У 2013-2014 н.р. у ліцеї діяли 7 гуртків художньо-естетичного спрямування,  3 - науково-технічного, 4 – гуманітарного, 1 - краєзнавчо-туристичного, а також 4 спортивні секції. Вихователі гуртожитку ліцею Вороніна В.В. та Ломакіна М.В. об’єднали навколо себе гуртківців «Чарівної голки» та «Кулінарів», спортивну діяльність та колективи художньої самодіяльності очолювали відповідно Голубєв А.Ю. та Кириєнко К.А. В позаурочних заходах задіяні 240 учнів ліцею.

     Цікавими, на наш погляд,  були такі заходи: святкування Дня міста (вересень 2013р), патріотична година «Лінія «Вотан»»(жовтень 2014р.), молодіжна акція - квест «Рух заради життя»( 2014р.), виїзні виступи театру моделей «Натхнення», ювілейна програма до 70-річчя заснування ліцею «Ювілей збирає друзів» (листопад 2013р.), виховний захід «Ми чуємо тебе , Кобзарю» (березень 2014р.),  програма «Фронтові листи» (березень 2014р.), виховні години «Про це повинен знати кожен», «Ми – за здоровий спосіб життя» ( квітень 2014р.), вечори відпочинку у гуртожитку «Осінній бал», екскурсії, відвідання Запорізького ТЮГу туристичні походи  Запорізьким краєм та до АР Крим.

Колектив ліцею брав участь у обласних і Всеукраїнських конкурсах і  акціях:

 • Конкурс професійної майстерності «Слюсар з ремонту автомобілів» (1 місце - область, 10 – Україна)
 • На  кращі методичні розробки, присвячені Дню професії( 3 місце)
 • Конкурс-виставка декоративного та ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» ( 1 місце, номінація «Вироби з природних матеріалів»
 • «Від серця до серця», благодійна акція  «Червоного хреста»( зібрано близько тисячі гривень)
 • Конкурс фоторобіт «Світ мого навчального закладу»
 • Огляд –конкурс « Таланти твої, Україно», присвячений 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945р.р. та 75-річчю заснування Запорізької області
 • На кращий сценарій виховного заходу, присвяченого 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1 місце, номінація «Тематична класна година»)
 • На кращий педагогічний досвід працівників пихологічної служби «Формування лідерських навичок та соціальної активності учнівської молоді» (3 місце)
 • Акція «Рух заради здоров’я»
 • Міський молодіжний квест «Енергія руху» (3 місце)

     Учнівські спортивні команди показали такі результати у зональних змаганнях ПТНЗ області: футбол – 5 місце, шахи – 2 місце (дівчата), 5 (хлопці), волейбол – 3 (хлопці), 3 (дівчата), стрітбол – 3 (хлопці), 2 (дівчата), теніс – 4 (хлопці),  2 (дівчата) – у підсумку 4 загальнокомандне місце з шести команд.

     Колектив ліцею проводив роботу профорієнтаційного спрямування, виїздив на запрошення центрів зайнятості міста та районів, брав участь у святкуванні Дня Українського Прапора та Дня Незалежності України, Дня міста, демонструючи українські вишиванки, рушники, ікони, виготовлені руками учнів. Щороку навчальний заклад гостинно запрошує випускників шкіл відвідати День відкритих дверей – 17 квітня 2014року колектив ліцею також приймав гостей.

     Вважаємо, що виховна робота – одна із основних у професійно-технічній освіті, потребує неабияких зусиль педагогів та методичної підтримки спеціалістів. Гарною традицією у ліцеї є організація педагогічного зростання, удосконалення педмайстерності через роботу методичних комісій та проведення методичного місячника, відвідування семінарів з обміну досвідом педпрацівників, навчання на курсах підвищення кваліфікації.

     Життя колективу ліцею висвітлювалось на сайті навчального закладу http://mpls10.org.ua/, матеріали постійно оновлюються, висвітлюючи нашу діяльність  - ми відкриті для усіх.

 

Заступник директора з виховної роботи

І.В. Кудар

Вгору