• 176

     Програма «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» 15 квітня провела зустріч «Новий погляд на професію «кухар», в якій взяли участь представники департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій, навчально-методичних центрів з 4 пілотних регіонів (Львівська, Запорізька, Вінницька та Чернівецька області), а також викладачі і керівництво пілотних закладів професійно-технічної освіти, з якими співпрацює Програма, зокрема Мелітопольського вищого професійного училища (Запорізька область), Вищого професійного училища № 29 м. Львова, Професійно-технічного училища № 8 м. Чернівці та Вінницького вищого професійного училища сфери послуг.

     EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його держави-члени Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Загальне фінансування програми складає 58 млн євро. Мета програми – підвищити ефективність реформи, покращити якість та привабливість профтехосвіти та її відповідність вимогам ринку праці, провести навчання керівників закладів та викладачів, а також модернізувати обрані заклади профтехосвіти у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні виконують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), а також установи з країн, що співфінансують EU4Skills.

     Починаючи з нового навчального року у цих закладах професія «кухар» буде представлена за оновленою освітньою програмою. Програма буде розроблена з урахуванням потреб українського ринку праці та базуватиметься на успішному фінському досвіді.

     Зустріч складалася з двох основних частин: представлення пропозицій та обговорення спільних кроків щодо проведення промокампанії, яка покликана розповісти про нові освітні можливості.

     Інша частина заходу була присвячена презентації підходу до створення нової освітньої програми та її особливостям, а також практичним питанням: змісту та графіку проведення навчальної програми для вчителів зі спеціальності «кухар».

     Наступним кроком стане спільний план по розробці і реалізації інформаційної кампанії для потенційних вступників та їх батьків. Окрім того, будуть погоджені інші заходи для закладів профтехосвіти, яким надаватиметься підтримка Програми EU4Skills у межах співпраці з пілотними закладами освіти.

20210415

Вгору