• 173

Планування проєкту «Від покоління Ні-Ні до покоління ПІДПРИЄМЦІВ»

16.12

     16 грудня відбулася чергова зустріч Мелітопольського партнерства зайнятості з поточних питань реалізації проєкту «Від покоління Ні-Ні до покоління ПІДПРИЄМЦІВ».

     Одним з найважливіших та найперших завдань проєкту, від успішного виконання якого залежить успіх всього проєкту та подальша робота всіх зацікавлених сторін, є дослідження ринку праці регіону.

     На думку всіх партнерів цей етап проєкту є надважливим саме з огляду на відсутність об’єктивної інформації щодо актуального стану та особливо прогнозних даних для розвитку ринку праці в Мелітопольському районі.

     За словами керівника Проєкту Валерія Кокотя, отримані дані ляжуть в основу Стратегії розвитку інклюзивного ринку праці в Мелітопольському районі. Але проведення дослідження та розробка стратегії інклюзивного ринку праці - це далеко не увесь перелік заходів, які реалізовуватиме партнерство протягом наступних 18 місяців.

     В рамках партнерства зайнятості в Мелітопольскому районі заплановані й такі заходи:

- Проведення тренінгів за методологією МОП «Розпочни та вдосконалюй свій бізнес»;

- Організація стажування учасників тренінгів на підприємствах міста;

- Надання фінансової підтримки 25 учасникам тренінгів, які успішно пройшли програму наставництва та стажування, розробили бізнес-план своєї підприємницької ідеї для реалізації підприємницьких ініціатив та проєктів;

- Створення бізнес-інкубатора у вигляді соціального підприємства для молодих людей до 35 років з Мелітопольського регіону, які не працюють і не навчаються, а також людей з інвалідністю, ветеранів АТО/ООС, ВПО та інших вразливих верств населення;

- Створення онлайн Центру професійної досконалості для покращення спроможності та технічних навичок викладачів П(ПТ)О щодо використання сучасних методів навчання (цифрова трансформація), а також забезпечення для здобувачів робітничих професій доступності до онлайн курсу із підприємництва;

- Розробка онлайн курсів для закладів П(ПТ)О, які готують фахівців робочих професій для машинобудування (оператор-наладчик верстатів з ЧПУ), а також курсу «Основи підприємництва для здобувачів П(ПТ)О»;

- Запровадження в ДНЗ "Мелітопольське вище професійне училище" та ДНЗ "Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти" спеціалізованих онлайн курсів та прикладного онлайн курсу з розвитку підприємництва з фокусуванням на соціальному підприємництві.

     Ініціатива зі створення партнерства зайнятості у Мелітопольському районі реалізується в рамках проєкту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», що виконується International Labour Organization Ukraine  за підтримки уряду Данії.

16.12.2021

Вгору