• 745

Пам'ять має жити в серцях нащадків

     17 та 18 травня в нашій країні відзначаються пам’ятні дати - День пам'яті жертв політичних репресій та День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.20200518 2

     День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

20200518 1     18 травня 1944 року в Криму розпочалась депортація кримських татар. Увесь народ радянська влада звинуватила у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Кримських татар кілька тижнів везли у товарних вагонах до Сибіру та Середньої Азії. Дорогою і протягом першого року перебування на нових землях загинуло понад 15 % усіх кримських татар. На десятиліття вони були позбавлені своєї Батьківщини.20200518 3

     Багаторічними партнерами ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» у проведенні заходів з вшанування пам’ятих дат був та залишається Мелітопольський міський краєзнавчий музей. Навіть в часи соціальної ізоляції та в умовах запровадження карантину наші партнери продовжують спілкування (хоча тепер і у віртуальному просторі) з молоддю та рекомендують до перегляду фільм, який створений на основі реальних подій. «Хайтарма» — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сеїтаблаєв.

     Запрошуємо усіх долучитися до вшанування пам'яті та переглянути матеріали, підготовлені науковими співробітниками музею на їх сторінках у соціальних мережах:

          https://www.facebook.com/museummelitopol/

           https://www.facebook.com/groups/melitopolmuseum/

           https://www.instagram.com/melitopolmuseum

Н.А.Іванова,

Куратор учнівського самоврядування

ДНЗ «Мелітопольське ВПУ»

Вгору