Практичний психолог

Волович Еліна Володимирівна

001

Як досягти успіху в житті?


      Для того, щоб досягти успіху в житті, важливо мати реальну мрію. Для цього необхідно визначити її етапи і діяти з твердою рішучістю і впевненістю в цьому напрямку.
      Для досягнення мети потрібно розбити її на певні етапи, кроки, які повинні бути виконані.
      Потрібно знати, які способи знадобляться на цьому шляху. Уявіть собі ці кроки, їх послідовність. І з чим ви можете впоратися самі, а в чому потрібна допомога інших людей.
      Для досягнення мети важлива робота не тільки з майбутнім, а й з минулим, здатність сприймати своє життя як безперервний  ланцюг подій. Від того як ці події минулого ми згадуємо, залежить ставлення до життя і нашого майбутнього.

 

Причини звернення людини до психолога
      До психолога звертаються люди, що знаходяться в зоні підвищеного ризику. Під зоною ризику розуміються життєві ситуації, опинившись в яких люди, схильні до нервових, психічних і фізичних захворювань, дійсно ризикують захворіти (депресії, примхи, хворобливий гумор тощо).
      Інші, фізично і психологічно сильні, досить сильні, досить здорові люди виходять з подібних життєвих ситуацій, відчуваючи лише почуття втоми або дискомфорту.
      Коли ж люди активно починають шукати допомогу у психолога. Це в найважчі періоди їхнього життя, коли людина знаходиться в стані душевного розладу. А деякі взагалі знають, як вирішувати свою проблему і шукають у психолога лише емоційної підтримки. Інші йдуть за порадою, треті - не цілком упевнені в собі. Четверті самотні люди - просто поговорити по душам. У них зазвичай немає серйозних психологічних проблем.
      Зустрічаються і такі, які щиро хочуть дізнатися, чим займається психолог, інші заздалегідь переконані, що психолог займається несерйозною справою.
      Позиція психолога - приймати всіх без винятку; уважно, доброзичливо ставитися до людей, незалежно від того, хто вони, чого вони сюди прийшли, як налаштовані і які цілі переслідують. Це не тільки пов'язано з необхідністю зберегти свій авторитет і особистість, але також за нормами своєї професійної етики психолог зобов'язаний надавати допомогу всім, хто до нього звертається і хто в цьому має потребу, в тому числі і тим, хто під час консультації поводиться не цілком етично .

Загальна характеристика психологічного консультування
      Психологічне консультування - це надання психологічної допомоги людям, які потребують її, у вигляді порад і рекомендацій. Воно дається психологом людині на основі особистої бесіди. В ході цієї бесіди людина розповідає психологу про себе, про свою проблему. Психолог, в свою чергу, уважно вислуховує відвідувача, намагаючись вникнути в суть його проблеми, розібратися в ній, прояснити її як для себе, так і для самої людини. Під час бесіди оцінюється особистість людини і даються рекомендації з приводу того, як краще за все практично вирішити його проблему.
      Поради та рекомендації розраховані на те, щоб самостійно скориставшись ними, людина змогла повністю впоратися зі своєю проблемою без допомоги з боку психолога.
      Психологічне консультування - це надання психологічної допомоги людям, заснована на переконаності в тому, що кожна фізично і психічно здорова людина в змозі впоратися майже з усіма виниклими в його житті психологічними проблемами, що виникли в її житті. У паніці, розладі, в гніві людина далеко не завжди виразно і точно знає заздалегідь, в чому полягає суть її проблеми і як її краще вирішувати, спираючись на власні сили і можливості. У цьому їй і повинен допомогти  психолог. Це і є основна задача психолога.

Вгору