• 395

Представники ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» долучились до розробки Комплексної міської програми з розвитку громадянської та професійної освіти дорослих

      17 - 18 вересня 2020 року педагоги ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» стали учасниками Open Space (відкритий простір) на тему «Якою має бути міська програма з розвитку громадянської та професійної освіти дорослих, щоб кожен міг брати активну участь в житті та розвитку Мелітополя: наповнення, фахівці, гроші, стейкхолдери».

     Організаторами заходу в такому інноваційному форматі виступив освітній партнер училища - Громадська спілка «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший». Цей захід – центральний компонент проєкту «Розробка Комплексної міської програми розвитку освіти дорослих в Мелітополі із застосуванням принципів партисипації та інструментів гейміфікації», який з червня місяця впроваджується в нашому місті.

     Завданнями відкритого простору було поділитися досвідом реалізації ініціатив та проєктів у сфері освіти дорослих у громаді Мелітополя; обговорити формат реалізації комплексної міської Програми з громадянської та професійної освіти дорослих та внести власні пропозиції в проєкт Програми. Як результат - учасники змогли обговорити 18 проблемних питань і згенерувати конкретні проєкти в сфері освіти дорослих.

     До участі у заході було запрошено широке коло представників різних цільових категорій населення: менеджери та активісти громадських організацій, представники профільних державних установ та органів місцевого самоврядування, закладів освіти, які працюють з дорослими, менеджери закладів культури, підприємці, представники активної молоді та експерти з освіти дорослих та розвитку громад. Наше училище представляла викладач англійської мови Олена Крютченко, яка протягом літа провела освітню програму «Англійська для початківців» в рамках співпраці з Центром освіти дорослих «Перший».

     Також наше училище надало організаторам волонтерську допомогу – активні учасники учнівського самоврядування надавали і технічну, і організаційну допомогу, а також брали безпосередню участь в обговоренні тих питань, які їх зацікавили.

     Було приємно зустріти на заході нашу випускницю Олену Олійник, яка тепер є студенткою Мелітопольського державного педагогічного університету імені Б.Хмельницького та навчається за спеціальністю «Соціологія». Олена також долучилася до обговорення пропозицій до програми і запропонувала на обговорення власну ідею проведення проєктів з екологічної просвіти населення.

     Питання, які було обговорено під час майстерні, висувалися безпосередньо під час роботи відкритого простору самими учасниками, виходячи з їх власного досвіду та зважаючи на їх бачення актуальних для громади проблем у розвитку освіти дорослих в Мелітополі. Серед тем, які викликали жваві дискусії та активне обговорення були такі: «Усвідомлений крок до самореалізації та перекваліфікації», «Підвищення кваліфіквції та перекваліфікація», «Створення центру для мешканців у віці 50+», «Актуальні освітні послуги для молоді», «Усвідомлене, відповідальне батьківство», «Залучення (розширення) цільової аудиторії», «Як донести цінність освіти дорослих для широкого кола населення», «Екологічна освіта населення» та інші.

     В результаті дводенної роботи учасники змогли переконатися у дієвості такого нового формату для групових обговорень та планування майбутнього як відкритий простір; мали змогу обмінятися практичним досвідом, навчитися один в одного, та налагодити нові зв’язки, які можуть бути корисними в їх роботі.

2020 09 17,18 2 2020 09 17,18 12020 09 17,18 52020 09 17,18 32020 09 17,18 42020 09 17,18 62020 09 17,18 72020 09 17,18 82020 09 17,18 9

Куратор учнівського

самоврядування Н.Іванова

Вгору