Як прийняти свою зовнішність.

     Поговоримо про не прийняття своєї зовнішності.

     У світі дуже багато людей, які в собі не приймають свою зовнішність. Насправді з боку це начебто б нормально і природно. Але одночасно з тим по іншу сторону в самому факті неухвалення себе і свою зовнішність, є приховані глибинні спотворення, глибинні процеси психіки, які ми і розглянемо, і які піддаються корекції, що в результаті може поліпшити ваше ставлення до себе і взагалі ваш стан.

     Почнемо з того, що іноді в нашій зовнішності є реально об'єктивні дефекти, вади і ваше занепокоєння з цього приводу абсолютно обгрунтовано. Але від того, що ви на них дивитесь і не знаєте що з ними робити, то  тривожність, відторгнення себе тільки наростає.

     Тому я пропоную вам визначитися, прийняти одне з двох рішень, або "я зберу грошей і виправлю цей дефект зробивши операцію. Це моє рішення, моя мета і на цьому я заспокоююся, і йду в цю сторону".

     Або, якщо цю ваду неможливо виправити, наприклад зростання, або "у мене немає таких грошей, таких можливостей і я ніколи не ляжу під ніж", тоді знову ж прийміть однозначне рішення, що "я погоджуюся з цим вадою залишитися назавжди, тоді який сенс за нього переживати? ". Залишається тільки погодитися і прийняти одне з двох рішень,  яке принесе вам істотну частку заспокоєння.

     Однак багато дівчат, які досить симпатичні, іноді навіть реально красуні, але вони переконані, що у них щось не так, що є якісь вади, недоліки, недостатньо гарні. І в цьому є їх проблеми, на цьому вони зациклені.

     Іноді така надмірна зацикленість на своїй зовнішності "у мене не таке зростання, ніс, груди" є насправді не стільки об'єктивною причиною, скільки прекрасним прикриттям деяких своїх невдач.

     Тобто деякі дівчата чудово пристосувалися до деяких вад своєї зовнішності прикривати якісь свої невдачі. Їй так спокійніше, вона себе так заспокоїла "це тому що зі мною щось не так, це негарний ніс, волосся і т.д."

     Але в цій ситуації можна дати 100% гарантію, що дай їй інший бажаний ніс, бажаний зростання, бажані довге волосся нічого в її житті нічого суттєво не зміниться. Тому, що ні в цих деталях справа, а в принципі в її стратегії жити і діяти, тобто тут стане більш явним, що особливості зовнішності всього лише прикриття своїх невдач. Ще більш цікавий випадок, коли надмірна зацикленість на якихось своїх недоліках або параметрах своєї зовнішності "я намагаюся відволіктися від реальних завдань і проблем в моєму житті. Замість того, щоб займатися своєю освітою, підвищенням кваліфікації, я загострила всю увагу на форми свого обличчя і тільки про це думаю цілодобово. Замість того, щоб налагодити відносини з батьками, друзями ". Тобто дівчина надмірно зациклилася тільки на деталях своєї зовнішності, відволікаючись від проблем і життєвих завдань. Грубо кажучи відвертається від життя і думає тільки про свою зовнішність.

     Тобто прекрасний спосіб уникнути труднощів, не стикатися і не помічати їх, не розвиватися, заспокоюючи себе як буд-то у неї велика проблема.

     А ще буває неприйняття своєї зовнішності в силу конкретних іскоженій в мисленні. Ці спотворення дуже впливають на неухвалення своєї зовнішності.

     До мене звернулася учениця, яка соромиться свого великого носа. В цьому випадку у дівчини відбувається помилкова зв'язка в мисленні що мій ніс визначає мене як особистість. Моя зовнішність = моя особистість. Якщо у мене такий потворний ніс, значить я вся як особистість нікудишня.

     На індивідуальній консультації  ми розділили, що зовнішність - це окремо, особистість - це окремо. Яка б не була зовнішність, особистість у тебе залишається з усіма своїми якостями, знаннями, навичками, вміннями, людськими  якостями  це ніяк не залежить від форми носа, що це твоє гідність, багатство, це реально твоя цінність. І ось коли ця помилкова  зв'язка в мисленні обривається, тоді людині стає спокійною  "я впевнена в своїх силах, якостях, знаннях".

     Також рекомендую чесно відповісти письмово на питання "В силу чого особисто я не беру свою зовнішність? Незадоволена своєю зовнішністю". І якщо ви визнаєте, що ви реально відволікаєтеся від реальних проблем і життєвих завдань, то я рекомендую почати рухатися вперед, почати жити, повернутися до проблем особою, досягати, розвиватися і мати масу успіхів яких ви захочете. Дуже важливо зайняти себе цікавою справою, поставити собі життєві цілі, захопитися настільки, що вам на зовнішність ні залишиться ніякого часу. "Яка може бути зовнішність, якщо у мене таке цікаве життя".

     Історія знає тисячу прикладів, коли люди з непривабливою зовнішністю, реальними дефектами, каліцтвами і навіть інвалідності стали в кар'єрі, творчості, бізнесі, в любові, в стосунках і користувалися тим чи іншим успіхом. Яскравим прикладом є артистка Фаїна Раневська, яка була з великим носом, великим зростанням, з дефектом заїкання. І коли дивишся фільми з її участю, отримуєш масу задоволень і гарний настрій.

     Якщо ж неприйняття вашої зовнішності відбувається в силу того, що в дитинстві вам вселили прямо або побічно, що ви недостатньо гарні і т.д., то рекомендую переглянути і від'єднатися від цих навіювань (міркування з самим собою «Якщо я об'єктивно некрасива, то життя кінець?». Так живіть цікаво. Ставте перед собою цілі, які вас будуть надихати.

Вгору