РЕКОМЕНДАЦІЇ БАТЬКАМ З ПІДГОТОВКИ ПІДЛІТКІВ ДО ЗНО

04032021 1

     Не менш важлива роль батьків у системі психологічної підготовки до ЗНО. Батьки - це найрідніші люди для кожного учня і тому їх підтримка є необхідною і важливою.

     Психологічна підтримка - це один з найважливіших факторів, що визначають успішність Вашої дитини під час проходження ЗНО. Справжня підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей і позитивних сторін дитини. Підтримувати свою дитину - значить вірити в неї. Дорослі мають можливість продемонструвати дитині своє задоволення, захоплення, свою радість і гордість від її досягнень або зусиль.

     Інший шлях - навчити підлітка справлятися з різними завданнями, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!». Щоб продемонструвати свою віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання забути про минулі невдачі своєї дитини; допомогти дитині знайти упевненість в тому, що він може вчасно впоратися з тим чи іншим завданням; пам'ятати про минулі успіхи і нагадувати про них. Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений (а), що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» та інші. Підтримувати можна також за допомогою  спільних дій, за допомогою дотиків.

04032021 2

     Щоб допомогти дітям якнайкраще підготуватися до іспитів, спробуйте виконати кілька порад:

     1. Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на іспиті. Повторюйте йому думку, що кількість балів не є досконалим вимірюванням його можливостей.

     2. Не підвищуйте тривожність дитини на передодні іспитів - це негативно позначиться на результаті тестування. Дитина в силу вікових особливостей може не впоратися зі своїми емоціями і «зірватися».

     3.Обеспечьте у  будинку зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.

     4. Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.

     5. Ознайомте дитину з методикою підготовки до іспитів. Підготуйте різні варіанти тестових завдань по предмету і потренируйте дитину.

     6. Під час тренування за тестовими завданнями привчайте дитину орієнтуватися в часі вміти його розподіляти. Якщо дитина не носить годинник, обов'язково дайте йому годинник на іспит.

     7. Подбадривайте дітей, підвищуйте їх впевненість в собі.

     8. Контролюйте режим підготовки дитини до іспитів, не допускайте перевантажень.

     9. Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага, морква  і т.д. стимулюють роботу головного мозку.

     10. Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, він повинен відпочити як слід і виспатися.

     11. Не критикуйте дитину після іспиту.

     12. Пам'ятайте: головне - знизити напругу і тривожність дитини і забезпечити йому відповідні умови для занять.

З повагою практичний психолог Еліна Волович

Вгору