Проект
учнівського самоврядування
ДНЗ «МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ»
« Сильні духом»
 
Як все починалося…
 
     ДНЗ «Мелітопольський професійний ліцей» - один із старіших професійно-технічних закладів Запорізької області, який зі звичайної майстерні з ремонту механізмів і техніки перетворився у різнопрофільний професійно-технічний навчальний заклад, пройшовши усі етапи становлення загальнодержавної системи підготовки трудових резервів країни.
     Історія розвитку навчального закладу тісно пов’язана з усіма процесами, які відбувалися  у державі: евакуація у буремні воєнні роки, важкий період повоєнного відновлення, розбудова промислового машинобудівного регіону, забезпечення кваліфікованими кадрами підприємств загальнодержавного рівня, перепрофілювання, інтеграція, пошуки нових ресурсів і можливостей.
     2014 рік – складний і водночас важливий період у житті нашої країни. З початком навчального року було сформовано колективи груп, обрано органи самоврядування у гуртожитку , у ліцеї, визначено представництво до міських молодіжних та волонтерських організацій. Тому уже наприкінці вересня самоврядування ліцею визначилось з напрямками своєї діяльності, особливо благодійництва. У жовтні розпочалася активна робота гуманітарного спрямування.
Обраний напрямок - благодійна ініціатива соціальногоспрямування
 
 
Крок перший – оголошення акції, запрошення до участі
     Склали та оприлюднили звернення, розмістили його у різних форматах, обрали емблему. Текст звернення не тільки закликав до участі, а й підкріплювався фактичною частиною:
Благодійна акція «Сильні духом!»
     Жоден громадянин України не може бути байдужим до подій, які несуть загрозу Батьківщині, горе і страждання народу, обривають життя людей.
     Ми віримо у мирне майбуття України, прагнемо його щоденною працею, навчанням, усім серцем вболіваємо за тих, хто захищає нас і потребує нашої підтримки.
     Трудовий колектив та учні ліцею у жовтні 2014 року зібрали кошти на допомогу біженцям з Доннеччини та Луганщини, передали їх Мелітопольській міській організації Червоного Хреста.
     Учениці групи ТУ-2, майбутні кравці, разом з мелітопольськими волонтерами на виробництві шиють верхній одяг українським військовим.
     Рішенням зборів трудового колективу ліцею і Старостату-органу учнівського самоврядування, для адресної  допомоги захисникам Вітчизни, закупки теплих речей та продуктів кожен працівник та учень передасть свій одноденний заробіток.
Долучаймося до благородної і гідної кожного громадянина справі!
Тримаймося разом у скрутні часи! Сильних духом не здолати!
 
Крок другий – конкретні справи
     На засіданні представників учнівського самоврядування ми вирішили надати адресну допомогу бійцям АТО, оформити листівки побажання від усіх учнів, педагогів, працівників ліцею.
     Мабуть, останнім часом кожен із нас ставить собі нелегкі питання: наскільки я патріот, що я можу зробити корисного для своєї країни, як не втратити віру в краще, зберегти все те, що здобували, плекали, примножували і передали нам батьки і діди наші.
     Складні часи потребують більш відповідального ставлення до себе, до обов’язків, які виконуємо кожен на своєму місці, до людей, які потребують уваги і допомоги. Так, це важливо – не втратити в собі людину! Важливо пам’ятати у суперечках і гонитві за буденним – ти маєш бути сильним духом і нести світу добро.
     Наприкінці 2014 року  ліцей відвідав наш випускник Антошкін Артем, який прийшов на ротацію. Бесіда з ним дала поштовх до активних дій: дівчата, майбутні швачки, взялися за виготовлення індивідуальних медичних аптечок, які було б зручно солдатам закріпляти, розкривати в найскладніших умовах бою. Одразу ж визначилися з необхідними матеріалами, подумали і про наповнення таких сумочок. Розробкою моделі аптечки займалися майстри виробничого навчання, пошиттям – учениці.
Разом з медичною сестрою ліцею склали список необхідних медикаментів, закупили їх на кошти, зібрані учнівським і педагогічним колективом.
 
Крок третій – зустріч з бійцем-захисником
     Напередодні новорічних світ ліцей відвідав його випускник – Антошкін Артем, тому усі ліцеїсти, педагоги і працівники мали змогу поспілкуватися із захисником, висловити побажання, передати вітання і, звичайно, дарунки -  індивідуальні аптечки, наповнені ліками, листівки-обереги.
В завершення усі разом писали на великих плакатах побажання для захисників і для України, слухали проникливі рядки пісні «Повертайся живим…».
 
     Крок наступний – ми про це розказали і будуємо нові плани, адже для благодійництва так мало треба – надати допомогу нужденному, відкрити серце і простягнути руку…
 
     Давайте не високими словами, не гучними закликами, а доброю і корисною справою доводити, що ми хочемо зробити свою країну кращою, давайте єднатися, в єднанні – наша сила
Можеш допомогти людині — допоможи,
не можеш допомогти — помолися,
не умієш молитися — подумай про людину добре!
І це вже буде допомога, тому що світлі думки — це теж зброя.
 
Вгору